Новини навчання лікарів-інтернів

Атестація лікарів-інтернів 2020

опубліковано 28 черв. 2020 р., 03:17 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 28 черв. 2020 р., 04:50 ]

Наприкінці червня 2020 року відбулася атестація 24 лікарів-інтернів на визначення знань і практичних навичок з присвоєнням звання лікар-спеціаліст зі спеціальності «Акушерство і гінекологія». 

Лікарі-інтерни протягом 2017-2018 та 2018-2019 навчальних років на 1-му та 2-му роках інтернатури проходили очне навчання на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА».  У зв'язку з карантином COVID-19 протягом двох місяців очного циклу на 3 році інтернатури у травні та червні 2020 року навчання на кафедрі проводилося у дистанційному режимі.

Головою атестаційної комісії відповідно до наказу ДЗ "ДМА" був завідувач кафедри акушерства і гінекології ДЗ «ДМА», заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор В.О. Потапов. В проведенні атестації в якості екзаменаторів приймали участь завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», доктор медичних наук, професор Ю.О. Дубоссарська; доценти кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО доктор медичних наук, доцент Ю.М. Дука та кандидати медичних наук, доценти Т.А. Жержова і В.В. Лебедюк. Секретар атестаційної комісії - асистент, к.м.н. В.Т. Нагорнюк.

З метою запобігання поширенню коронавірусу для соціального дистанціювання та зменшення тривалості соціальних контактів атестація у засобах індивідуального захисту  складалася з двох етапів:

I етап (23 червня 2020 р.) – складання комп’ютерного тестування зі спеціальності за програмою Elex у комп'ютерному класі кафедри у чотири зміни.

II етап (24 червня 2020 р.) – заключна співбесіда для підсумкової оцінки засвоєння теоретичних знань та практичних навичок згідно програми та навчального плану інтернатури у три зміни.

Вперше в історії кафедри практична частина атестації лікарів-інтернів оцінювалася не у ліжка вагітної або гінекологічної хворої, а в навчальному класі. Для проведення теоретичної та практичної співбесіди згідно вимог деканату ФПО проводилося вирішення одного із 25 case-study (клінічних випадків) з акушерства або гінекології з результатами лабораторних та інструментальних досліджень, на яких оцінювалось вміння лікаря-інтерна правильно встановити клінічний діагноз, провести диференційну діагностику, скласти план обстеження, лікування та надання невідкладної допомоги відповідно до наказів, клінічних протоколів МОЗ України, національних консенсусів та міжнародних керівництв зі спеціальності.

Всі 24 лікаря-інтерна успішно пройшли атестацію з присвоєнням звання лікар-спеціаліст зі спеціальності «Акушерство і гінекологія». 

Найкращі теоретичні знання та практичні вміння показали 5 лікарів-інтернів двох баз стажування: 
  • КП "Дніпропетровський обласний перинатальний центр" ДОР Дворецький Дмитро, Кісельова Ольга, Клішина Ольга, Ющенко Максим  
  • КНП "Криворізький міський клінічний будинок № 1" КМР Михалкова Катерина.

Бажаємо нашим новим колегам міцного здоров'я, віри у майбутнє та цікавого професійного шляху


Атестація лікарів-інтернів 2019

опубліковано 8 вер. 2019 р., 01:22 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 8 вер. 2019 р., 12:56 ]

Наприкінці червня 2019 року відбулася атестація на визначення знань і практичних навичок з присвоєнням звання лікар-спеціаліст зі спеціальності «Акушерство і гінекологія» 18 лікарів-інтернів, які протягом 2017-2019 років щорічно проходили очне навчання в інтернатурі на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА».

Головою атестаційної комісії відповідно до листа МОЗ України був завідувач кафедри акушерства і гінекології ДЗ «ДМА», заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор В.О. Потапов. В проведенні атестації крім членів атестаційної комісії завідувачки кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», доктора медичних наук, професора Ю.О. Дубоссарської; доцента кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, доктора медичних наук, доцента Ю.М. Дуки, доцента кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, кандидата медичних наук, доцента Т.А. Жержової активну участь взяла керівниця бази стажування у Дніпропетровській області, заступник головного лікаря КЗ "Криворізький МКПБ №1" ДОР" О.М. Кравець.

Атестація традиційно складалася з трьох етапів:

I етап (19 червня 2019 р.) – складання комп’ютерного тестування за програмою Elex.
II етап (24 червня 2019 р.) – практично-орієнтований іспит у ліжка гінекологічної хворої або вагітної згідно з вимогами кваліфікаційної характеристики.
ІІІ етап (25 червня 2019 р.) - заключна співбесіда для підсумкової оцінки засвоєння навчальної програми згідно типового плану інтернатури МОЗ України.

Для проведення теоретичної співбесіди вдруге впроваджено елементи об'єктивного структурованого клінічного іспиту (OSCE), які включали 4 станції зі стандартизованого виконання практичних навичок на фантомах – активне ведення 3 періоду пологів, діагностика клінічно вузького тазу, клінічне обстеження молочних залоз, гінекологічне дослідження в дзеркалах та забір матеріалу для бактеріоскопічного і цитологічного дослідження. П'ята станція включала вирішення одного із 20 case-study (клінічних випадків) з акушерства або гінекології з результатами лабораторних та інструментальних досліджень, на яких оцінювалось вміння лікарів-інтернів правильно встановити клінічний діагноз, скласти план обстеження та лікування відповідно до наказів та нових клінічних протоколів МОЗ України.

Всі 18 лікарів-інтернів успішно пройшли атестацію з присвоєнням звання лікар-спеціаліст за фахом «Акушерство і гінекологія». 

Найкращі знання та практичні вміння показали: Баранова Юлія Сергіївна та Ніколаєва Іванна Василівна.

Бажаємо нашим новим колегам творчих успіхів та цікавого професійного шляху!

    

                                       

  

Тренінг з первинної реанімації новонароджених для інтернів 3 року навчання

опубліковано 16 черв. 2019 р., 10:38 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 16 черв. 2019 р., 11:12 ]

23 травня 2019 року для лікарів-інтернів 3 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія" кафедри акушерства, гінекології і перинатології ФПО відбувся третій у цьому навчальному році практичний тренінг з початкової, реанімаційної та післяреанімаційної допомоги новонародженим в Україні.

Традиційно тренінг проводив Національний тренер з первинної реанімації новонароджених, лікар вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності "дитяча анестезіологія", заступник головного лікаря КЗ "Дніпропетровський обласний перинатальний центр" Денис Георгійович Волков за участю асистента кафедри, лікаря вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності "неонатологія" В.Т. Нагорнюка.

Тренінг складався з трьох етапів, спочатку викладалися теоретичні знання про оцінку новонароджених і алгоритми реанімації відповідно до наказу МОЗ України № 225 від 28 березня 2014 р. та  підручника з реанімації новонароджених Американської кардіологічної асоціації  і Американської асоціації педіатрії 7 видання, потім лікарі-інтерни мали можливість відпрацювати практичні навички  щодо штучної вентиляції легенів за допомогою мішка та маски, непрямого масажу серця та інтубації трахеї на фантомах. Тестовий контроль засвоєння знань наприкінці тренінгу показав, що всі лікарі-інтерни 3 року навчання готові до надання допомоги новонародженим у акушерських закладах Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

    


Захист науково-дослідних робіт лікарів-інтернів 2019

опубліковано 14 трав. 2019 р., 20:10 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 16 черв. 2019 р., 11:01 ]

10 та 11 травня 2019 року на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ "ДМА" відбувся щорічний захист науково-дослідних робіт лікарів-інтернів 2 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія".

Протягом першого та другого років навчання всі 24 лікаря-інтерна під керівництвом викладачів  кафедри виконували науково-дослідні роботи згідно самостійно обраних тем: проводили огляд сучасної літератури, курацію тематичних вагітних, породіллей та гінекологічних хворих на клінічних базах кафедри та базах стажування, оформлення тематичних карт, узагальнення отриманих даних, підготовку усних доповідей у форматі презентації Microsoft PowerPoint та за бажанням - підготували публікації наукових тез до збірника ХІХ наукової медичної конференції студентів та молодих учених "Новини і перспективи медичної науки" ДЗ "ДМА".

Найбільш цікавими та корисними виявилися доповіді лікарів-інтернів: Клішиної Ольги на тему: "Багатоплідна вагітність" (науковий керівник - доцент Т.А. Жержова) та Михалкової Катерини на тему: "Синдром полікістозних яєчників як причина жіночого безпліддя" (науковий керівник - доцент Ю.М. Дука).

Відмінні оцінки за виконання НДР отримали лікарі-інтерни: 
  • Дворецький Дмитро, тема НДР: "Передлежання плаценти" (науковий керівник - доцент Т.А. Жержова), 
  • Каплун Олександр, тема НДР: "Передчасні пологи" (наукові керівники - професор З.М. Дубоссарська, асистент Є.В. Петренко), 
  • Уфнаровська Ольга, тема НДР: "Доброякісні захворювання шийки матки" (науковий керівник - асистент Л.П. Грек),  
  • Павленко Анастасія, тема НДР: "Генітальний ендометріоз" (наукові керівники - професор З.М. Дубоссарська, асистент Є.В. Петренко), 
  • Сінчевська Аліна, тема НДР: "Аномальні маткові кровотечі у жінок репродуктивного віку" (наукові керівники - професор З.М. Дубоссарська, доцент Ю.М. Дука),
  • Кісельова Ольга, тема НДР: "Позаматкова вагітність" (науковий керівник - професор Ю.О. Дубоссарська).
Результати семи НДР лікарі-інтерни сумісно з науковими керівниками опублікували у вигляді тез доповідей у збірнику матеріалів XІХ конференції студентів та молодих учених "Новини і перспективи медичної науки" (2019).
 
Досвід лікувальної роботи з пацієнтками, узагальнення медичної інформації та написання наукових публікацій стане у пригоді молодим лікарям у майбутній клінічній практиці. 

Бажаємо усім лікарям-інтернам подальших успіхів у навчанні!

    

    

Тренінг з первинної реанімації новонароджених 2019

опубліковано 16 квіт. 2019 р., 18:41 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 14 трав. 2019 р., 20:38 ]

9 квітня 2019 року  для лікарів-інтернів 2 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія" кафедри акушерства, гінекології і перинатології ФПО на базі Дніпропетровського обласного перинатального центру відбувся другий у цьому навчальному році практичний тренінг з початкової, реанімаційної та післяреанімаційної допомоги новонародженим в Україні.

Тренінг проводив Національний тренер з первинної реанімації новонароджених, лікар вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності "дитяча анестезіологія", заступник головного лікаря КЗ "Дніпропетровський обласний перинатальний центр" Д.Г. Волков за участю асистента кафедри, лікаря вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності "неонатологія" В.Т. Нагорнюка.

Тренінг складався з трьох етапів, спочатку викладалися теоретичні знання про оцінку новонароджених і алгоритми реанімації відповідно до наказу МОЗ України № 225 від 28 березня 2014 р. та  підручника з реанімації новонароджених Американської кардіологічної асоціації  і Американської асоціації педіатрії 7 видання, потім лікарі-інтерни мали можливість відпрацювати практичні навички  щодо штучної вентиляції легенів за допомогою мішка та маски, непрямого масажу серця та інтубації трахеї на фантомах. Наприкінці тренінгу проведений тестовий контроль засвоєння знань. Найкращі результати показали лікарі-інтерни Кісельова Ольга, Михайлова Катерина та Грушко Юлія.


        

Результати складання ЛІІ Крок 3 2019

опубліковано 8 квіт. 2019 р., 08:18 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 14 трав. 2019 р., 20:41 ]

26 березня 2019 року лікарі-інтерни зі спеціальності "акушерство і гінекологія" 1 року навчання складали Ліцензійний інтегрований іспит Крок 3 "Загальна лікарська підготовка". 

Найкращі знання показали Бучко Ірина (87%), Войтенко Дмитро (87%), Давиденко Валентина (88,5%), Зброжек Юлія (91%), Колєснікова Марина (88%), Мєркушева Анна (86,5%), Сафіханова Ельвіра (85%) і Сікора Анна (89%).

Вітаємо 28 лікарів-інтернів, які змогли скласти цей складний іспит з першої спроби, та бажаємо їм подальших успіхів у навчанні.


Атестація лікарів-інтернів 2018

опубліковано 26 січ. 2019 р., 21:44 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 26 січ. 2019 р., 22:50 ]

Наприкінці червня 2018 року відбулася атестація на визначення знань і практичних навичок з присвоєнням звання лікар-спеціаліст за фахом «Акушерство і гінекологія» 17 лікарів-інтернів, які протягом 2016-2018 років проходили очне навчання в інтернатурі на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА».

Головою атестаційної комісії відповідно до листа МОЗ України був завідувач кафедри акушерства і гінекології ДЗ «ДМА», заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор В.О. Потапов. В проведенні атестації крім членів атестаційної комісії завідувача кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», доктора медичних наук, професора Ю.О. Дубоссарської; професора кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора З.М. Дубоссарської; доцента кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, доктора медичних наук, доцента Ю.М. Дуки, активну участь взяли керівники баз стажування Дніпропетровської області, провідні лікарі акушери-гінекологи КЗ "Дніпропетровський ОПЦС" ДОР головний лікар, к.м.н. Л.І. Падалко та О.Є. Пасько, КЗ "Дніпропетровська МКЛ № 9" ДОР" заступник головного лікаря О.В. Колобова, КЗ "Криворізький МКПБ №1" ДОР" С.В.Кліпов.

Атестація складалася з трьох етапів:

I етап (20 червня 2018 р.) – складання комп’ютерного тестування за програмою Elex.
II етап (25 червня 2018 р.) – практично-орієнтований іспит у ліжка гінекологічної хворої або вагітної згідно з вимогами кваліфікаційної характеристики.
ІІІ етап (26 червня 2018 р.) - заключна співбесіда для підсумкової оцінки засвоєння навчальної програми згідно типового плану інтернатури МОЗ України.

Для проведення теоретичної співбесіди вперше було впроваджено елементи об’єктивного структурованого клінічного іспиту (OSCE), які включали 3 станції зі стандартизованого виконання практичних навичок на фантомах – активне ведення 3 періоду пологів, клінічне обстеження молочних залоз, гінекологічне дослідження в дзеркалах та забір матеріалу для бактеріоскопічного і цитологічного дослідження. Кожний практичний навичок був структурований на 10 кроків, кожен крок окремо оцінювався викладачем за шкалою GRS. Четверта станція включала вирішення одного із 17 case – study (клінічних випадків) з акушерства або гінекології з результатами лабораторних та інструментальних досліджень, на яких оцінювалось вміння лікарів-інтернів правильно встановити клінічний діагноз, скласти план обстеження та лікування відповідно до наказів та нових клінічних протоколів МОЗ України.

Всі 17 лікарів-інтернів успішно пройшли атестацію з присвоєнням звання лікар-спеціаліст за фахом «Акушерство і гінекологія». Найкращі знання та практичні вміння показали: Блищак Олена Володимирівна, Тесленко Катерина Сергіївна, Коверга Ярослава Вячеславівна, Пузій Євген Олександрович, Чижмак Анна Павлівна, Вдовіченко Олена Андріївна та Сохач Анастасія Юріївна.

Бажаємо нашим випускникам творчих успіхів на професійному шляху, міцного здоров'я і здійснення мрій!


Тренінг з первинної реанімації новонароджених 2018

опубліковано 14 лист. 2018 р., 10:40 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 26 січ. 2019 р., 20:53 ]

12-13 листопада 2018 року вперше для лікарів-інтернів 1 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія" кафедри акушерства, гінекології і перинатології ФПО на базі Дніпропетровського обласного перинатального центру відбувся практичний тренінг з початкової, реанімаційної та післяреанімаційної допомоги новонародженим в Україні.

Тренінг проводив Національний тренер з первинної реанімації новонароджених, лікар вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності "дитяча анестезіологія", заступник головного лікаря КЗ "ДОПЦС" ДОР Денис Георгійович Волков. 

Теоретичні знання про оцінку новонароджених і алгоритми реанімації відповідно до наказу МОЗ України № 225 від 28 березня 2014 р. були оновлені і доповнені згідно останньому 7 виданню підручника з реанімації новонароджених Американської кардіологічної асоціації  і Американської асоціації педіатрії.

Всі лікарі-інтерни мали можливість на фантомах відпрацювати практичні навички  щодо штучної вентиляції легенів за допомогою мішка та маски, непрямого масажу серця та інтубації трахеї. Ці навички дуже важливі для майбутніх акушерів-гінекологів закладів вторинного рівня, в яких відсутня цілодобова неонатологічна допомога.

Захист науково-дослідницьких робіт лікарів-інтернів 2018

опубліковано 5 черв. 2018 р., 13:06 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 26 січ. 2019 р., 20:50 ]

У травні 2018 року лікарі-інтерни зі спеціальності "акушерство і гінекологія" (2016-2019 років навчання) успішно захистили науково-дослідницькі роботи, які виконували протягом 2-х років навчання в інтернатурі. Відповідно до вимог "Положення про інтернатуру" кожен лікар-інтерн самостійно обрав тему наукового дослідження з актуальних питань акушерства та гінекології, під керівництвом наукового керівника - викладача кафедри написав огляд літератури, опанував сучасні методи діагностики і терапії акушерсько-гінекологічної патології, провів клінічне обстеження і лікування пацієнток, оформив 30 карт тематичних хворих, здійснив статистичну обробку та узагальнення отриманих результатів. 

На прилюдному захисті всі лікарі-інтерни з мультимедійними презентаціями доповідали про результати власних наукових та клінічних досліджень, ділилися досвідом ведення пацієнток на базах стажування різних рівнів надання перинатальної допомоги. Найкращі теоретичні знання на захисті НДР показали Шевченко Інна Віталіївна  з темою: "Передлежання плаценти" під науковим керівництвом доцента В.В. Лебедюка, Діденко Зоя Миколаївна з темою: "Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти" та  Зеленьова Анна Олександрівна з темою: "Передчасний розрив плідних оболонок" під науковим керівництвом завідувачки кафедри, професора Ю.О. Дубоссарської. Нестандартний підхід з використанням психологічного тестування для обгрунтування вагітною раціонального вибору методу родорозрішення при наявності рубця на матці при виконанні НДР на тему: "Вагінальні пологи після кесарева розтину" під науковим керівництвом доцента В.В. Лебедюка показала Колосок Валерія Сергіївна.

Отриманий досвід наукової роботи буде корисним молодим лікарям у майбутньому при аналізі практичної роботи для покращенні якості надання медичної допомоги вагітним і гінекологічним хворим. Результати виконання НДР будуть враховані на заключній атестації лікарів-інтернів на отримання звання лікаря-спеціаліста наприкінці інтернатури.


        

Результати складання ЛІІ Крок-3 ЗЛП 2018

опубліковано 10 квіт. 2018 р., 11:00 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 26 січ. 2019 р., 20:50 ]

6 квітня 2018 року Центр тестування при МОЗ України оприлюднив результати складання ліцензійного інтегрованого іспиту Крок-3 "Загальна лікарська підготовка" від 27 березня 2018 року. 

Серед 26 лікарів-інтернів 1 року навчання зі спеціальності "Акушерство і гінекологія" найкращі результати показали Клішина Ольга 89,2%, Уфнаровська Ольга 88,1%, Цололо Ольга 87,6%; Гулідіна Аліна, Дворецький Дмитро та Ющенко Максим 84,5%; Збарська Анастасія і Сінчевська Аліна 84%; Голік Олена 83,5%, Ляховенко Дарія і Мостова Лілія 83%.

Вітаємо 23 лікарів-інтернів, які успішно склали іспит з результатом понад 70,5% правильних відповідей, і бажаємо подальших успіхів у навчанні!

Пов’язане зображення1-10 of 12