Наукові конференції 2018


Симпозіум УАРМ 2018

опубліковано 10 черв. 2018 р., 15:16 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 24 жовт. 2018 р., 10:00 ]

27-29 травня 2018 року у Палаці студентів Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, м. Дніпро відбувся міжнародний симпозіум «Теорія і практика репродукції людини», який проводила Українська асоціація репродуктивної медицини (УАРМ) спільно з ДЗ «ДМА» та Департаментом охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Проблема безпліддя на Україні та в світі є дуже актуальною, так за даними ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України» в Україні у 2016 році було зареєстровано 38998 випадків жіночого безпліддя, що склало 77,67% серед усіх випадків безпліддя, і 11210 випадків чоловічого безпліддя (відповідно у структурі – 22,33%). У 2016 році було розпочато 20020 лікувальних циклів, протягом яких передбачалося проведення лікування неплідності методами допоміжних репродуктивних технологій, у тому числі методом сурогатного материнства, і моніторинг росту фолікулів. Після розпочатих у 2016 році лікувальних циклів за допомогою допоміжних репродуктивних технологій народилось  живими 7582 немовлят. Усього в України від впровадження методів допоміжних репродуктивних технологій з 1999 по 2016 рік народилося майже 55 тисяч дітей «з пробірки».

На урочистому відкритті симпозіуму 27 травня з привітальною промовою від ДЗ «ДМА» виступив перший проректор, заслужений діяч науки і техніки України, професор Ігор Станіславович Шпонька. Протягом трьох днів на пленарних та секційних засіданнях, організованих президентом УАРМ, професором Олександром Михайловичем Юзько, прозвучали доповіді провідних спеціалістів українських клінік допоміжних репродуктивних технологій та науковців з Бельгії - Анналіси Ракка, Пола Пьєтта та Самуеля Сантос-Рибейро, з Великобританії - Софії Гамейро, з Ізраілю - Дова Фельдберга, Аві Харлева та Павла Іциксона, з Іспанії - Карлоса Саймона та з США - Елізабет Гриль.

Головуючими на засіданнях були провідні акушери-гінекологи ДЗ «ДМА» - професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Зінаїда Михайлівна Дубоссарська та завідувач кафедри акушерства і гінекології, професор Валентин Олександрович Потапов. На практичному лекторії з актуальними доповідями від ДЗ «ДМА» виступили професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Зінаїда Михайлівна Дубоссарська на тему: «Терапія невиношування вагітності», завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Юліанна Олександрівна Дубоссарська на тему: «Невиношування вагітності ранніх термінів» та професор кафедри акушерства і гінекології, професор Михайло Володимирович Медведєв на тему: «Лейоміома матки і фертильність».

 У рамках симпозіуму проведені три школи: школа репродуктолога, школа ембріолога та школа адміністрування, менеджменту та юридичного супроводу роботи клінік допоміжних репродуктивних технологій, а також майстер-клас з трансляцією операцій "Лапароскопія та гістероскопія репродукції. Жива Хірургія". Обмін науковим та практичним досвідом з актуальних питань репродукції людини між зарубіжними та вітчизняними науковцями буде дуже корисним фахівцям акушерам-гінекологам міста Дніпра та всієї України.Імунологія репродукції 18 квітня 2018

опубліковано 13 квіт. 2018 р., 10:17 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 24 жовт. 2018 р., 09:58 ]

  


18 квітня 2018 року у межах ІІІ Національного конгресу з імунології, алергології та імунореабілітації  у Культурно-діловому центрі "Менора" м. Дніпро
відбулася секція для лікарів акушерів-гінекологів на тему: "ІМУНОЛОГІЯ РЕПРОДУКЦІЇ".  
Модераторами на засіданні виступили д. мед. н., професор Дубоссарська З. М. та д. мед. н., професор Подольський В. В.

На засіданні від кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ "ДМА" виступили професор Дубоссарська З. М. на теми: "Імунологія репродукції", "Профілактика резус-конфлікту та гемолітичної хвороби новонароджених", "Можливості оптимізації лікування хворих з акушерським сепсисом", а також професор Дубоссарська Ю. О.  на теми: "Акушерський антифосфоліпідний синдром" та "Репродуктивне здоров’я молоді: проблеми і перспективи".

З цікавими доповідями від ДУ "ІПАГ НАМН України" виступили  д. мед. н. Захаренко Н. Ф., к. мед. н. Подольський Вл. В.,  від ЗМАПО - професор Луценко Н. С., від ЛНМУ ім. Д. Галицького - д. біол. н., доцент Гаврилюк А. М. 

У заході прийняли участь понад 100 лікарів акушерів-гінекологів Дніпропетровської області та інших областей України.


Конференція "Актуальні питання репродуктивної медицини" 2018

опубліковано 28 бер. 2018 р., 14:21 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 24 жовт. 2018 р., 09:57 ]

22-23 березня 2018 року у місті Дніпро відбулася четверта науково-практична конференція з міжнародною участю "Актуальні питання репродуктивної медицини в Україні" під егідою Міністерства охорони здоров'я України, Асоціації акушерів-гінекологів України, Української асоціації нефрологів та фахівців з трансплантації нирки, Інституту нефрології НАМН України, Національної академії медичних наук України, Дніпропетровської медичної академії. В рамках конференції 23 березня вперше було проведено міждисциплінарний симпозіум "Нирки і жіноче здоров'я". На відкритті конференції привітальне слово оголосила Ректор ДЗ "ДМА", член-кореспондент НАМН України, професор Тетяна Олексіївна Перцева.

У конференції взяло участь понад 600 лікарів акушерів-гінекологів, нефрологів, трансплантологів, урологів з усієї України, ближнього і далекого зарубіжжя, в тому числі лікарі-інтерни, клінічні ординатори зі спеціальності "акушерство і гінекологія" та слухачі циклу тематичного удосконалення "Актуальні питання акушерства, гінекології та перинатології", які навчаються на кафедрі.

На конференції серед 80 цікавих доповідей провідних науковців прозвучало 13 доповідей від співробітників кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, а саме: завідувачки кафедри, професора Ю.О. Дубоссарської, професора З.М. Дубоссарської та доцента В.В. Лебедюка. Крім того співробітниками кафедри підготовлено 6 стендових доповідей з актуальних питань акушерства і гінекології.

Вперше на конференції проведено майстер-клас з патології шийки матки за участю доцента кафедри В.В. Лебедюка. 

Учасникам  конференції була надана чудова можливість професійного спілкування та зміцнення дружніх контактів. 
Он-лайн конференції з питань планування сім’ї

опубліковано 18 бер. 2018 р., 01:37 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 27 січ. 2019 р., 03:12 ]

Безперервний професійний розвиток фахівців у сфері охорони здоров’я - це безперервний процес навчання та вдосконалення професійних компетентностей фахівців після здобуття ними вищої освіти у сфері охорони здоров’я та післядипломної освіти в інтернатурі, що дозволяє фахівцю підтримувати або покращувати стандарти професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я та триває впродовж усього періоду професійної діяльності. Особливої уваги набувають сучасні можливості для безперервного професійного розвитку – дистанційна освіта, зокрема он-лайн семінари та конференції для лікарів різних спеціальностей.

У 2018 році з ініціативи завідувачки кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», професора Ю.О. Дубоссарської, професора З.М. Дубоссарської та завідувачки обласним центром планування сім’ї та репродукції людини, який розташований у КЗ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР», к.м.н. О.І. Мальцевої започатковано проведення 10 щомісячних он-лайн конференцій з питань планування сім’ї для медичних працівників закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області. Роль планування сім’ї в Україні та світі стосується таких важливих аспектів для збереження репродуктивного здоров’я та продовження активного довголіття жінок, як зниження материнської та малюкової смертності, профілактика незапланованої вагітності, зниження рівня захворюваності жінок на серцево-судинну та онкологічну патологію, профілактика запальних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом, питання контрацепції та прегравідарної підготовки подружніх пар, які є дуже актуальними.

Трансляції доповідей за допомогою телемедійних технологій для закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області відбуваються з конференц-залу Комунального закладу «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР» (головний лікар, к.м.н. - Л.І. Падалко). Заходи проводяться відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації № 202/0/197-18 від 2 лютого 2018 р. «Про проведення навчальних телеконференцій для лікарів-акушерів-гінекологів, лікарів загальної практики – сімейних лікарів».

14 лютого та 14 березня 2018 року згідно плану відбулися перші он-лайн конференції з планування сімї, на яких професор З.М. Дубоссарська висвітлила питання застосування фолатів для профілактики вроджених вад розвитку плода та покращення репродуктивного здоров’я і якості життя жінок, а завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Ю.О. Дубоссарська як співавтор ознайомила лікарів з Резолюцією Експертної ради  «Оптимізація служби планування сімї в Україні в реалізації сучасної стратегії збереження здоров’я жінки» від 24 лютого 2017 р., яка доповнює існуючи нормативні документи, насамперед клінічний протокол з планування сімї. Заходи мали значний професійний інтерес, зокрема до першої та другої трансляцій у мережі Інтернет підключилися 67 та 96 закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області відповідно. Третя трансляція з доповіддю професора З.М. Дубоссарської з післяпологової контрацепції відбулася 11 квітня 2018 року.

Інструкція для підключення:

1-4 of 4