Он-лайн конференції з питань планування сім’ї

опубліковано 18 бер. 2018 р., 01:37 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 27 січ. 2019 р., 03:12 ]

Безперервний професійний розвиток фахівців у сфері охорони здоров’я - це безперервний процес навчання та вдосконалення професійних компетентностей фахівців після здобуття ними вищої освіти у сфері охорони здоров’я та післядипломної освіти в інтернатурі, що дозволяє фахівцю підтримувати або покращувати стандарти професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я та триває впродовж усього періоду професійної діяльності. Особливої уваги набувають сучасні можливості для безперервного професійного розвитку – дистанційна освіта, зокрема он-лайн семінари та конференції для лікарів різних спеціальностей.

У 2018 році з ініціативи завідувачки кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», професора Ю.О. Дубоссарської, професора З.М. Дубоссарської та завідувачки обласним центром планування сім’ї та репродукції людини, який розташований у КЗ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР», к.м.н. О.І. Мальцевої започатковано проведення 10 щомісячних он-лайн конференцій з питань планування сім’ї для медичних працівників закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області. Роль планування сім’ї в Україні та світі стосується таких важливих аспектів для збереження репродуктивного здоров’я та продовження активного довголіття жінок, як зниження материнської та малюкової смертності, профілактика незапланованої вагітності, зниження рівня захворюваності жінок на серцево-судинну та онкологічну патологію, профілактика запальних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом, питання контрацепції та прегравідарної підготовки подружніх пар, які є дуже актуальними.

Трансляції доповідей за допомогою телемедійних технологій для закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області відбуваються з конференц-залу Комунального закладу «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР» (головний лікар, к.м.н. - Л.І. Падалко). Заходи проводяться відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації № 202/0/197-18 від 2 лютого 2018 р. «Про проведення навчальних телеконференцій для лікарів-акушерів-гінекологів, лікарів загальної практики – сімейних лікарів».

14 лютого та 14 березня 2018 року згідно плану відбулися перші он-лайн конференції з планування сімї, на яких професор З.М. Дубоссарська висвітлила питання застосування фолатів для профілактики вроджених вад розвитку плода та покращення репродуктивного здоров’я і якості життя жінок, а завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Ю.О. Дубоссарська як співавтор ознайомила лікарів з Резолюцією Експертної ради  «Оптимізація служби планування сімї в Україні в реалізації сучасної стратегії збереження здоров’я жінки» від 24 лютого 2017 р., яка доповнює існуючи нормативні документи, насамперед клінічний протокол з планування сімї. Заходи мали значний професійний інтерес, зокрема до першої та другої трансляцій у мережі Інтернет підключилися 67 та 96 закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області відповідно. Третя трансляція з доповіддю професора З.М. Дубоссарської з післяпологової контрацепції відбулася 11 квітня 2018 року.

Інструкція для підключення: