Симпозіум УАРМ 2018

опубліковано 10 черв. 2018 р., 15:16 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 24 жовт. 2018 р., 10:00 ]

27-29 травня 2018 року у Палаці студентів Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, м. Дніпро відбувся міжнародний симпозіум «Теорія і практика репродукції людини», який проводила Українська асоціація репродуктивної медицини (УАРМ) спільно з ДЗ «ДМА» та Департаментом охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Проблема безпліддя на Україні та в світі є дуже актуальною, так за даними ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України» в Україні у 2016 році було зареєстровано 38998 випадків жіночого безпліддя, що склало 77,67% серед усіх випадків безпліддя, і 11210 випадків чоловічого безпліддя (відповідно у структурі – 22,33%). У 2016 році було розпочато 20020 лікувальних циклів, протягом яких передбачалося проведення лікування неплідності методами допоміжних репродуктивних технологій, у тому числі методом сурогатного материнства, і моніторинг росту фолікулів. Після розпочатих у 2016 році лікувальних циклів за допомогою допоміжних репродуктивних технологій народилось  живими 7582 немовлят. Усього в України від впровадження методів допоміжних репродуктивних технологій з 1999 по 2016 рік народилося майже 55 тисяч дітей «з пробірки».

На урочистому відкритті симпозіуму 27 травня з привітальною промовою від ДЗ «ДМА» виступив перший проректор, заслужений діяч науки і техніки України, професор Ігор Станіславович Шпонька. Протягом трьох днів на пленарних та секційних засіданнях, організованих президентом УАРМ, професором Олександром Михайловичем Юзько, прозвучали доповіді провідних спеціалістів українських клінік допоміжних репродуктивних технологій та науковців з Бельгії - Анналіси Ракка, Пола Пьєтта та Самуеля Сантос-Рибейро, з Великобританії - Софії Гамейро, з Ізраілю - Дова Фельдберга, Аві Харлева та Павла Іциксона, з Іспанії - Карлоса Саймона та з США - Елізабет Гриль.

Головуючими на засіданнях були провідні акушери-гінекологи ДЗ «ДМА» - професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Зінаїда Михайлівна Дубоссарська та завідувач кафедри акушерства і гінекології, професор Валентин Олександрович Потапов. На практичному лекторії з актуальними доповідями від ДЗ «ДМА» виступили професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Зінаїда Михайлівна Дубоссарська на тему: «Терапія невиношування вагітності», завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Юліанна Олександрівна Дубоссарська на тему: «Невиношування вагітності ранніх термінів» та професор кафедри акушерства і гінекології, професор Михайло Володимирович Медведєв на тему: «Лейоміома матки і фертильність».

 У рамках симпозіуму проведені три школи: школа репродуктолога, школа ембріолога та школа адміністрування, менеджменту та юридичного супроводу роботи клінік допоміжних репродуктивних технологій, а також майстер-клас з трансляцією операцій "Лапароскопія та гістероскопія репродукції. Жива Хірургія". Обмін науковим та практичним досвідом з актуальних питань репродукції людини між зарубіжними та вітчизняними науковцями буде дуже корисним фахівцям акушерам-гінекологам міста Дніпра та всієї України.