Наукові конференції 2017


Майстер-класи для лікарів акушерів-гінекологів

опубліковано 30 лист. 2017 р., 21:01 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:45 ]

21 листопада 2017 р. вперше у місті Дніпро в КДЦ "Менора" у рамках науково-практичної конференції "Здоров’я жінки у 21 столітті" відбулися майстер-класи для понад 250 лікарів акушерів-гінекологів Дніпропетровської та Запорізької областей.  

Організаторами конференції були МОЗ України, НМАПО ім. П.Л. Шупика, ЛНМУ ім. Д. Галицького та ДЗ "ДМА".

Від кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ "ДМА" з корисними і цікавими доповідями виступили професор З.М. Дубоссарська та завідувач кафедри, професор Ю.О. Дубоссарська. Обговорювалися питання профілактики тромботичних ускладнень у жінок при використанні допоміжних репродуктивних технологій та особливості надання медичної допомоги на ранніх термінах вагітності.

Проведення майстер-класів викликало особливий інтерес практичних лікарів і сприяло професійний дискусії.


50-річчя кафедри акушерства і гінекології ЗДМУ

опубліковано 1 лист. 2017 р., 12:01 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 14 груд. 2017 р., 21:15 ]

1 листопада 2017 року у місті Запоріжжі на честь 50-річчя кафедри акушерства і гінекології Запорізького державного медичного університету (завідувач кафедри, професор Юрій Якович Круть) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання акушерства, гінекології і репродуктивної медицини», яку відкрив ректор ЗДМУ, професор Юрій Михайлович Колесник.

Делегатами від ДЗ «Дніпропетровська медична академія» були завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Юліанна Олександрівна Дубоссарська, завідувач кафедри акушерства та гінекології, професор Валентин Олександрович Потапов,  професор кафедри акушерства та гінекології, професор Михайло Володимирович Медведєв, які прийняли активну участь у пленарному засіданні конференції із доповідями, присвяченими 
сучасній стратегії збереження здоров’я жінки, проблемам невиношування вагітності і проліферативним захворюванням в гінекології. 

Лікарі акушери-гінекологи ознайомилися з результатами наукових досліджень та обмінялися практичним досвідом із провідними науковцями і колегами з усієї України.


Конференція з репродуктивного здоров'я молоді

опубліковано 26 жовт. 2017 р., 09:58 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 14 груд. 2017 р., 21:16 ]

23 жовтня 2017 року у місті Києві відбулася IV науково-практична конференція з міжнародною участю "Актуальні питання репродуктивного здоров'я молоді". Організатором конференції виступила завідувач кафедри акушерства і гінекології № 2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор О.П. Гнатко. 

До програми наукового форуму були включені доповіді провідних вчених з науково-дослідних установ, зокрема ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України", медичних університетів та академій України й Білорусі щодо репродуктивного потенціалу молоді та його збереження, особливостей перебігу гінекологічної патології у підлітковому та ранньому репродуктивному віці, питань ювенільного акушерства.

Від кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО з доповіддю на тему: "Репродуктивне здоров'я молоді: проблеми та перспективи" виступила завідувач кафедри, професор Ю.О. Дубоссарська. В доповіді було наголошено на важливість попередження небажаної вагітності та інфекцій, які передаються статевим шляхом, у молодих жінок.

У рамках конференції також було проведено круглий стіл на тему: «Контрацепція: контрацептивні, лікувальні ефекти та ускладнення» 
з цікавими запитаннями і жвавою професійною дискусією.


Пленум Асоціації акушерів-гінекологів України 2017

опубліковано 25 вер. 2017 р., 20:56 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:47 ]

21-22 вересня 2017 року в м. Одеса пройшли Пленум Асоціації акушерів-гінекологів України та науково–практична конференція з міжнародною участю «Акушерство, гінекологія та репродуктологія: освіта, клініка, наука».

В рамках конференції протягом двох днів відбулися пленарне засідання, президентська і міжнародна секції під головуванням Академіка НАМН України, професора Валерія Запорожана (Президента ГО «ААГУ»), професора Сера Сабаратнам Арулкумаран (діючого Екс-президента FIGO, Великобританія), доктора Тахір Махмуд (Президента EBCOG, Великобританія), член-кореспондента НАМН України, професора В’ячеслава Камінського (Голови виконавчого комітету ГО «ААГУ»), а також 14 секційних засідань з актуальних питань акушерства, гінекології, медицини плода, додипломної підготовки з дисципліни «Акушерство та гінекологія» у ВНЗ МОЗ України і засідання Молодіжного фахового товариства акушерів та гінекологів України UNTOG (Ukrainian Network of Trainees in Obstetrics and Gynaecology – Українська Мережа Стажерів з Акушерства та Гінекології), що є дійсним членом відповідного Європейського товариства (ENTOG).

Почесний член Президії Асоціації акушерів-гінекологів України, професор З.М. Дубоссарська 21 вересня виступила модератором у рамках секційного  засідання «ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ СУЧАСНИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ТРЕНДІВ В АКУШЕРСТВІ ТА ГІНЕКОЛОГІЇ. ЗІРКОВИЙ МАЙСТЕР-КЛАС» та прочитала дві доповіді на теми: "Нові можливості для реалізації репродуктивної функції при СПКЯ" та  "Сучасна концепція ведення жінок в період перименопаузи", які викликали значний інтерес практичних лікарів акушерів-гінекологів з усіх регіонів України. Наприкінці майстер-класу було проведено інтерактивне тестування аудиторії для оцінки якості отриманих знань.

Крім того, 21 вересня Зінаїда Михайлівна  сумісно з член-кореспондентом НАМН України, професором Леонідом Маркіним  (м. Львів) були модераторами на пленарному засіданні, на якому професор З.М. Дубоссарська виступила з актуальною доповіддю: "Профілактика невиношування вагітності і передчасних пологів в сучасному світі", і  22 вересня разом з член-кореспондентом НАМН України, професором Тетяною Татарчук  (м. Київ) - на секційному засіданні «ЕНДОКРИННА ГІНЕКОЛОГІЯ», на якому професор З.М. Дубоссарська виступила з міждисциплінарною доповіддю: "Гормональна контрацепція і профілактика депресивних розладів".

Завідувач кафедри, професор Ю.О. Дубоссарська  21 вересня виступила на секційному засіданні «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АКУШЕРСТВА» з доповіддю на тему: "Ранні терміни вагітності, алгоритм дій лікаря" та на секційному засіданні «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГІНЕКОЛОГІЇ» з доповіддю на тему: "Менеджмент аномальних маткових кровотеч".

Всього на конференції прозвучало понад 250 доповідей провідних фахівців України та світу, які дали змогу підвищити кваліфікацію лікарів і отримати сучасні відповіді на найбільш важливі професійні питання.
Конференція «Актуальні питання репродуктивної медицини» 2017

опубліковано 3 квіт. 2017 р., 05:01 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:54 ]

23-24 березня 2017 року у культурно-діловому центрі «Менора» м. Дніпро втретє відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання репродуктивної медицини» під егідою Міністерства охорони здоров'я України, ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України», Національної академії медичних наук України, Державного закладу «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

Завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Ю.О. Дубоссарська і професор кафедри З.М. Дубоссарська виступили з цікавими доповідями 23 березня на Пленарному засіданні «Актуальні питання репродуктивної медицини в Україні» (1 доповідь) та 24 березня на секційному засіданні «Акушерська та гінекологічна ендокринологія» (3 доповіді).

24 березня у рамках конференції був проведений майстер-клас на тему: «Алгоритм невідкладної допомоги при акушерських кровотечах», модератором майстер-класу виступив доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, к. м. н. В.В.Лебедюк. Майстер-клас включав 2 доповіді доцента В.В. Лебедюка на теми: «Локальний протокол надання допомоги при післяпологових кровотечах» і «Локальний протокол ведення вагітності та пологів при врощеній плаценті», які ґрунтувалися на багатому досвіді ведення таких жінок на основній клінічній бази кафедри у закладі ІІІ рівня перинатальної допомоги – КУ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром » ДОР (головний лікар – к.м.н. Л.І. Падалко). Крім того, основну увагу було приділено відпрацюванню лікарями акушерами-гінекологами практичних навичок на фантомах щодо методик хірургічної зупинки післяпологових кровотеч та визначення об’єму акушерської крововтрати. Відпрацювання практичних навичок на фантомах разом з доцентом В.В. Лебедюком демонстрували лікарі КУ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром » ДОР Є.В. Маландій і О.О. Кудим, а також лікар-інтерн акушер-гінеколог 2 року навчання кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО А.П. Чижмак. Учасники конференції проявили велику зацікавленість до тематики акушерських кровотеч, загалом у майстер-класі прийняли участь 92 лікаря з різних областей України.


1-5 of 5