Новини


ДО УВАГИ!

опубліковано 31 серп. 2017 р., 09:17 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 6 вер. 2017 р., 21:51 ]

Шановні відвідувачі сайту кафедри!

Телефон основної бази кафедри у м. Дніпро +380562-68-52-62 тимчасово НЕ ПРАЦЮЄ. 

З усіх питань телефонуйте співробітникам кафедри за номером +380562-68-53-07.

Вітаємо з новим навчальним роком!

опубліковано 31 серп. 2017 р., 08:40 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 31 серп. 2017 р., 08:41 ]

Пов’язане зображення

Захист кандидатської дисертації

опубліковано 1 лип. 2017 р., 05:29 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 1 лип. 2017 р., 06:06 ]

Спошукач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, завідувач відділення оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями КЗ "Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром" ДОР" Пузій О.М. після успішного захисту 23 лютого 2017 року дисертації на тему: "Діагностика, хірургічне лікування та реабілітація репродуктивної функції при доброякісних захворюваннях геніталій у жінок" під науковим керівництвом завідувача кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професора, д. мед. н. Дубоссарської  Ю.О. у спеціалізованій вченій раді Д 26.613.02 при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України отримав науковий ступінь кандидата медичних наук зі спеціальності 14.01.01 "Акушерство та гінекологія" (згідно Наказу МОН України від 26.06.2017 № 936 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо присвоєння вчених звань і присудження наукових ступенів від 26 червня 2017 року»).

Вітаємо кандидата медичних наук Олександра Миколайовича Пузія та його наукового керівника, завідувача кафедри, професора  Юліанну Олександрівну Дубоссарську і бажаємо їм натхнення та подальших успіхів у роботі!

Допомогла врятувати життя дитині

опубліковано 1 лип. 2017 р., 01:53 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 1 лип. 2017 р., 09:43 ]

25 червня 2017 року о 19:00 відбувся благодійний забіг "Genesis Music Run for Kiddo" від Соборної площі до Набережної Перемоги на дистанцію 5 кілометрів, який був організований по усім спортивним канонам за участю президента федерації легкої атлетики міста Дніпро Марини Філатової.

Початковою метою забігу було зібрати гроші на окклюдер для операції на серці 4-річного хлопчика Тимура Домалеги з тяжкою вродженою вадою серця - дефектом міжпередсердної перегородки, але після закінчення основної частини заходу організатори "
Genesis Music Run" повідомили, що отриманих грошей вистачить на медичну допомогу ще одній хворій дитині - Олексію Погодину, якому також необхідна операція на серці.

У спортивному заході з бігу взяли участь близько 500 жителів міста, професіоналів та аматорів, серед яких була лікар-інтерн акушер-гінеколог 2 року навчання Катерина Борзенко, яка не тільки успішно подолала дистанцію, а й фінішувала у першій сотні.

Завдяки спільним зусиллям операції на серці у хворих дітей відбудуться найближчим часом у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України у місті Києві. 
Бажаємо їм міцного здоров'я і тривалого щасливого життя!

Для довідки: 
Окклюдер - спеціальний мікропристрій з біологічно інертного матеріалу, який вводиться в складеному стані в організм людини без розтину грудної порожнини ендоваскулярним методом через стегнову вену і по кровоносних судинах доставляється до серця, де він розкривається як парасоля, виконуючи роль "заплатки" в місці дефекта серцевої тканини, і фіксується.  Різні моделі окклюдерів використовують при вроджених вадах серця: відкрита артеріальна протока, дефекти міжпередсердної або міжшлуночкової перегородки, відкрите артеріальне вікно. 


Виставка особливих художників

опубліковано 1 лип. 2017 р., 01:01 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 1 лип. 2017 р., 01:21 ]21 червня 2017 року лікарі-інтерни акушери-гінекологи 2 року навчання вперше разом з асистентом кафедри Л.П. Грек відвідали третю благодійну виставку робіт вихованців будинку-інтернату для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, яка відкрилась у Музеї українського живопису у місті Дніпро.

Наївні, позитивні та дуже яскраві малюнки, які відбивають багатий внутрішній світогляд особливих юних митців, прикрашають музейний простір разом з постійною музейною експозицією, що знайомить з розмаїттям творів дніпропетровської живописної школи. 

Кожен лікар-інтерн, який відвідав музей, мав змогу не тільки роздивитися незвичні дитячі роботи, а й допомогти талановитим дітям, тому що всі зібрані кошти підуть на придбання матеріалів для малювання.

Атестація лікарів-інтернів 2017

опубліковано 30 черв. 2017 р., 22:26 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 30 черв. 2017 р., 23:39 ]

Наприкінці червня 2017 року відбулася атестація на визначення знань і практичних навиків з присвоєнням звання лікар-спеціаліст за фахом «Акушерство і гінекологія» 20 лікарів-інтернів, які протягом 2015-2017 років проходили очне навчання в інтернатурі на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА».

Головою атестаційної комісії відповідно до листа МОЗ України був завідувач кафедри акушерства і гінекології ДЗ «ДМА», заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор В.О. Потапов.

Атестація складалася з трьох етапів:

I етап (22 червня 2017 р.) – складання комп’ютерного тестування за програмою Elex.
II етап (27 червня 2017 р.) – практично-орієнтований іспит у ліжка гінекологічної хворої або вагітної згідно з вимогами кваліфікаційної характеристики.
ІІІ етап (29 червня 2017 р.) - заключна співбесіда для підсумкової оцінки засвоєння навчальної програми згідно типового плану МОЗ України.

В проведенні атестації крім членів атестаційної комісії завідувача кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», доктора медичних наук, професора Ю.О. Дубоссарської; професора кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора З.М. Дубоссарської; доцента кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», кандидата медичних наук, доцента Т.А. Жержової; головного спеціаліста відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації К.В. Каїри, активну участь взяли керівники всіх баз стажування Дніпропетровської області, провідні лікарі акушери-гінекологи КЗ "Дніпропетровський ОПЦС" ДОР Л.І. Падалко та О.Є. Пасько, КЗ "Дніпропетровська ОКЛ ім. І.І. Мечникова" Н.К. Рубан і В.Г. Спориш, КЗ "Дніпропетровська МКЛ № 9" ДОР" О.В. Колобова, КЗ "Криворізький МКПБ №1" ДОР" О.М.Кравець.

Всі 20 лікарів-інтернів успішно пройшли атестацію з присвоєнням звання лікар-спеціаліст за фахом «Акушерство і гінекологія», однак найкращі знання та практичні вміння показали: Климович Дар'я, Горуцька Олександра, Гільбурд Олена, Щербаков Володимир, Вербова Юлія, Бугаєвська Євгенія та Ковальова Альона, яки отримали оцінки "відмінно".

Від колективу кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА» до лікарів, які тільки починають самостійний професійний шлях, звернулася завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор Ю.О. Дубоссарська: 

"Шановні молоді наши колеги акушери-гінекологи! Нехай професіоналізм, чуйність, відданість найгуманнішій у світі професії - акушерству і гінекології, яка дарує людям життя, принесе Вам заслужену шану й авторитет! Бажаємо Вам плідної, наполегливої праці, натхнення та вагомих здобутків на ниві охорони здоров’я жінок! Родинного тепла, достатку, любові та сімейного благополуччя! Не забувайте своїх Вчителів, які завжди готові прийти Вам на допомогу."
Вітаємо з Ювілеєм

опубліковано 12 черв. 2017 р., 12:16 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 17 лип. 2017 р., 14:03 ]

Результат пошуку зображень за запитом "привітання з ювілеєм 65 років чоловіку"

Колектив кафедри від щирого серця вітає асистента Віталія Тимофійовича Нагорнюка з Ювілеєм!


Ваш ювілей — то мудрості пора.
Хай буде вдосталь і в житті, і в домі
Здоров’я, щастя, злагоди, добра,
Добробуту та щирої любові!


Бажаємо міцного здоров'я, щастя, подальших успіхів та натхнення у роботі!

Тренінг з акушерських кровотеч

опубліковано 18 трав. 2017 р., 05:46 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 18 трав. 2017 р., 05:52 ]

11 травня 2017 року для покращення засвоєння практичних навичок з надання медичної допомоги при невідкладних станах в акушерстві та з метою підготовки до атестації 20 лікарів-інтернів 3 року навчання на визначення знань та практичних навиків із присвоєнням звання лікаря-спеціаліста за фахом «Акушерство та гінекологія» під керівництвом доцента кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО В.В. Лебедюка відбувся тренінг на клінічній базі кафедри у пологовій залі акушерського відділення № 1 Комунального закладу «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» Дніпропетровської обласної ради (головний лікар – Л.І. Падалко).

Під час тренінгу були відтворені конкретні клінічні випадки ранніх післяпологових кровотеч з крововтратою різного ступеня: від невеликої до масивної відповідно до наказу МОЗ України від 24.03.2014 р. № 205.

Лікарі-інтерни мали змогу удосконалити свої знання та практичні навички з гравіметричної оцінки об’єму крововтрати, засвоїти алгоритми командної роботи медичного персоналу, опановуючи обсяг заходів кожного члена команди, застосувати консервативні та хірургічні методи зупинки кровотечі, вивчити компоненти інфузійно-трансфузійної терапії та розібрати свої помилки при наданні медичної допомоги під час ранньої післяпологової кровотечі.


Цикли ТУ та ПАЦ "Акушерство і гінекологія"

опубліковано 2 трав. 2017 р., 00:31 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 17 лип. 2017 р., 14:12 ]

В квітні 2017 року відбулися два цикли підвищення кваліфікації "Актуальні питання акушерства, гінекології та перинатології" на базі кафедри - для лікарів акушерів-гінекологів Дніпропетровської області та виїзний цикл у місті Кропивницький - для лікарів акушерів-гінекологів Кіровоградської області.

В травні 2017 року успішно закінчився передатестаційний цикл за фахом "Акушерство і гінекологія" для лікарів вищої, першої та другої кваліфікаційної лікарської категорії.
Слухачі позитивно оцінили проведені викладачами кафедри лекції, семінари та практичні заняття, а також можливість поглибленого вивчення важливих питань з надання кваліфікованої медичної допомоги з матеріалами сай
ту кафедри.

Конференція «Актуальні питання репродуктивної медицини»

опубліковано 3 квіт. 2017 р., 05:01 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 18 квіт. 2017 р., 11:39 ]

23-24 березня 2017 року у культурно-діловому центрі «Менора» м. Дніпро втретє відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання репродуктивної медицини» під егідою Міністерства охорони здоров'я України, ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України», Національної академії медичних наук України, Державного закладу «Дніпропетровська медична академія МОЗ України».

Завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Ю.О. Дубоссарська і професор кафедри З.М. Дубоссарська виступили з цікавими доповідями 23 березня на Пленарному засіданні «Актуальні питання репродуктивної медицини в Україні» (1 доповідь) та 24 березня на секційному засіданні «Акушерська та гінекологічна ендокринологія» (3 доповіді).

24 березня у рамках конференції був проведений майстер-клас на тему: «Алгоритм невідкладної допомоги при акушерських кровотечах», модератором майстер-класу виступив доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, к. м. н. В.В.Лебедюк. Майстер-клас включав 2 доповіді доцента В.В. Лебедюка на теми: «Локальний протокол надання допомоги при післяпологових кровотечах» і «Локальний протокол ведення вагітності та пологів при врощеній плаценті», які ґрунтувалися на багатому досвіді ведення таких жінок на основній клінічній бази кафедри у закладі ІІІ рівня перинатальної допомоги – КУ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром » ДОР (головний лікар – к.м.н. Л.І. Падалко). Крім того, основну увагу було приділено відпрацюванню лікарями акушерами-гінекологами практичних навичок на фантомах щодо методик хірургічної зупинки післяпологових кровотеч та визначення об’єму акушерської крововтрати. Відпрацювання практичних навичок на фантомах разом з доцентом В.В. Лебедюком демонстрували лікарі КУ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром » ДОР Є.В. Маландій і О.О. Кудим, а також лікар-інтерн акушер-гінеколог 2 року навчання кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО А.П. Чижмак. Учасники конференції проявили велику зацікавленість до тематики акушерських кровотеч, загалом у майстер-класі прийняли участь 92 лікаря з різних областей України.


1-10 of 12