Новини


Імунологія репродукції 18 квітня 2018

опубліковано 13 квіт. 2018 р., 10:17 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 13 квіт. 2018 р., 12:42 ]


Шановні колеги! 

У межах ІІІ Національного конгресу з імунології, алергології та імунореабілітації відбудеться секція для лікарів акушерів-гінекологів на тему:

"ІМУНОЛОГІЯ РЕПРОДУКЦІЇ". 

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у засіданні 18 квітня 2018 року з 14.00 до 18.30  у "Залі на Філософській"  на 1 поверсі 

Культурно-ділового центру "МЕНОРА" м. Дніпро БЕЗКОШТОВНО.


ПРОГРАМА СЕКЦІЇ:

Модератори: д. мед. н., професор Дубоссарська З. М., д. мед. н., професор Подольський В. В.


14:00 Д. мед. н. професор Дубоссарська З. М. Імунологія репродукції

14:20 Д. мед. н. професор Подольський В. В., к. мед. н. Подольський Вл. В. Особливості стану імунітету у жінок зі змінами репродуктивного здоров’я та порушеннями вегетативного гомеостазу

14:40 Д. мед. н. професор Дубоссарська Ю. О. Акушерський антифосфоліпідний синдром

15:00 Д. мед. н. Захаренко Н. Ф., Юско Т. І. Хронічний сальпінгіт, оофорит: наявні та приховані проблеми і шляхи їх вирішення

15:20 Д. мед. н. професор Дубоссарська З. М. Профілактика резус-конфлікту та гемолітичної хвороби новонароджених

15:40 Д. мед. н. професор Луценко Н. С. Мультимодальні підходи до лікування доброякісних захворювань молочних залоз

16:00-16:30 Кава перерва

16:30 Д. мед. н. професор Дубоссарська З. М. Можливості оптимізації лікування хворих з акушерським сепсисом

16:50 Д. мед. н. професор Дубоссарська Ю. О. Репродуктивне здоров’я молоді: проблеми і перспективи

17:10 К. мед. н. доцент Шурпяк С. О. Менеджмент вагітності у жінок з дисгормональною патологією репродуктивних органів

17:30 К. мед. н. Подольський В. В. Механізми психологічного захисту та відношення «лікар–пацієнт» у практиці лікаря акушера-гінеколога

17:50 Шершнев Д. В. Гертруда Елайон – Нобелівський лауреат, яка здійснила переворот в лікуванні герпесу

18:10 Д. біол. н., доцент Гаврилюк А. М. Порушення репродуктивної функції чоловіка та невиношування вагітності

Результати складання ЛІІ Крок-3 ЗЛП 2018

опубліковано 10 квіт. 2018 р., 11:00 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 10 квіт. 2018 р., 11:56 ]

6 квітня 2018 року Центр тестування при МОЗ України оприлюднив результати складання ліцензійного інтегрованого іспиту Крок-3 "Загальна лікарська підготовка" від 27 березня 2018 року. 

Серед 26 лікарів-інтернів 1 року навчання зі спеціальності "Акушерство і гінекологія" найкращі результати показали Клішина Ольга 89,2%, Уфнаровська Ольга 88,1%, Цололо Ольга 87,6%; Гулідіна Аліна, Дворецький Дмитро та Ющенко Максим 84,5%; Збарська Анастасія і Сінчевська Аліна 84%; Голік Олена 83,5%, Ляховенко Дарія і Мостова Лілія 83%.

Вітаємо 23 лікарів-інтернів, які успішно склали іспит з результатом понад 70,5% правильних відповідей, і бажаємо подальших успіхів у навчанні!

Пов’язане зображенняКонференція "Актуальні питання репродуктивної медицини" 2018

опубліковано 28 бер. 2018 р., 14:21 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 28 бер. 2018 р., 14:24 ]

22-23 березня 2018 року у місті Дніпро відбулася четверта науково-практична конференція з міжнародною участю "Актуальні питання репродуктивної медицини в Україні" під егідою Міністерства охорони здоров'я України, Асоціації акушерів-гінекологів України, Української асоціації нефрологів та фахівців з трансплантації нирки, Інституту нефрології НАМН України, Національної академії медичних наук України, Дніпропетровської медичної академії. В рамках конференції 23 березня вперше було проведено міждисциплінарний симпозіум "Нирки і жіноче здоров'я". На відкритті конференції привітальне слово оголосила Ректор ДЗ "ДМА", член-кореспондент НАМН України, професор Тетяна Олексіївна Перцева.

У конференції взяло участь понад 600 лікарів акушерів-гінекологів, нефрологів, трансплантологів, урологів з усієї України, ближнього і далекого зарубіжжя, в тому числі лікарі-інтерни, клінічні ординатори зі спеціальності "акушерство і гінекологія" та слухачі циклу тематичного удосконалення "Актуальні питання акушерства, гінекології та перинатології", які навчаються на кафедрі.

На конференції серед 80 цікавих доповідей провідних науковців прозвучало 13 доповідей від співробітників кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, а саме: завідувачки кафедри, професора Ю.О. Дубоссарської, професора З.М. Дубоссарської та доцента В.В. Лебедюка. Крім того співробітниками кафедри підготовлено 6 стендових доповідей з актуальних питань акушерства і гінекології.

Вперше на конференції проведено майстер-клас з патології шийки матки за участю доцента кафедри В.В. Лебедюка. 

Учасникам  конференції була надана чудова можливість професійного спілкування та зміцнення дружніх контактів. 
Он-лайн конференції з питань планування сім’ї

опубліковано 18 бер. 2018 р., 01:37 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 18 бер. 2018 р., 03:06 ]

Безперервний професійний розвиток фахівців у сфері охорони здоров’я - це безперервний процес навчання та вдосконалення професійних компетентностей фахівців після здобуття ними вищої освіти у сфері охорони здоров’я та післядипломної освіти в інтернатурі, що дозволяє фахівцю підтримувати або покращувати стандарти професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я та триває впродовж усього періоду професійної діяльності. Особливої уваги набувають сучасні можливості для безперервного професійного розвитку – дистанційна освіта, зокрема он-лайн семінари та конференції для лікарів різних спеціальностей.

У 2018 році з ініціативи завідувачки кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», професора Ю.О. Дубоссарської, професора З.М. Дубоссарської та завідувачки обласним центром планування сім’ї та репродукції людини, який розташований у КЗ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР», к.м.н. О.І. Мальцевої започатковано проведення 10 щомісячних он-лайн конференцій з питань планування сім’ї для медичних працівників закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області. Роль планування сім’ї в Україні та світі стосується таких важливих аспектів для збереження репродуктивного здоров’я та продовження активного довголіття жінок, як зниження материнської та малюкової смертності, профілактика незапланованої вагітності, зниження рівня захворюваності жінок на серцево-судинну та онкологічну патологію, профілактика запальних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом, питання контрацепції та прегравідарної підготовки подружніх пар, які є дуже актуальними.

Трансляції доповідей за допомогою телемедійних технологій для закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області відбуваються з конференц-залу Комунального закладу «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР» (головний лікар, к.м.н. - Л.І. Падалко). Заходи проводяться відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації № 202/0/197-18 від 2 лютого 2018 р. «Про проведення навчальних телеконференцій для лікарів-акушерів-гінекологів, лікарів загальної практики – сімейних лікарів».

14 лютого та 14 березня 2018 року згідно плану відбулися перші он-лайн конференції з планування сімї, на яких професор З.М. Дубоссарська висвітлила питання застосування фолатів для профілактики вроджених вад розвитку плода та покращення репродуктивного здоров’я і якості життя жінок, а завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Ю.О. Дубоссарська як співавтор ознайомила лікарів з Резолюцією Експертної ради  «Оптимізація служби планування сімї в Україні в реалізації сучасної стратегії збереження здоров’я жінки» від 24 лютого 2017 р., яка доповнює існуючи нормативні документи, насамперед клінічний протокол з планування сімї. Заходи мали значний професійний інтерес, зокрема до першої та другої трансляцій у мережі Інтернет підключилися 67 та 96 закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області відповідно. Наступна трансляція з доповіддю професора З.М. Дубоссарської з післяпологової контрацепції запланована на 11 квітня 2018 року о 10.00.

Інструкція для підключення:

МОЗ скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації

опубліковано 13 бер. 2018 р., 11:39 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 13 бер. 2018 р., 11:40 ]13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я.

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

МОЗ в процесі реформування галузі змінює принципи збирання даних для управлінських потреб. Тому першочерговим завданням є істотне скорочення кількості облікових форм із одночасним зменшенням кількості полів у них. Прийняття Наказу № 157 - перший крок на цьому шляху.

Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:

№ 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»

№ 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»,

№ 025-3/о «Медична карта студента № __»

№ 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»

№ 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»

№ 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»

№ 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»

Це ті облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як свідчить практика, для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів та печаток. Так звичайний талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) має майже 40 полів для заповнення.

Для подальшої обробки дані з паперових талонів виписувались або переносились в комп'ютер, а медичний персонал повинен був вручну перераховувати значну кількість талонів за різними показниками. Щоб уявити масштаби проблеми, варто врахувати, що кількість візитів пацієнтів до амбулаторних закладів в Україні сягає сотні мільйонів щорічно.

Облік пацієнтів на первинній ланці має бути адекватним та ефективним. Тому замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів». Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.
На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі, однак, що дуже важливо, кількість інформації для її заповнення в рази менша за існуючі форми. Також наказ суттєво спрощує і форму узагальнення обліку візитів № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів».

Із набранням чинності наказу, значно зменшується паперове навантаження на лікарів. Це своєю чергою сприятиме побудові пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я. Викорінюючи радянську спадщину та створюючи адекватні умови для роботи медичного персоналу, уже з цього року на первинній ланці впроваджуються кардинальні та якісні зміни. Оновлена первинна ланка зможе вирішувати більшість проблем пацієнтів, адже згідно з даними ВООЗ близько 80% звернень пацієнтів можна вирішити саме на прийомі у сімейного лікаря.

Це та ситуація, коли ми інвестуємо в лікаря, щоб у підсумку виграв пацієнт. Адже замість заповнення давно нікому непотрібних форм та звітів, лікарі нарешті матимуть змогу приділити час пацієнтам та навчанню.

Продовження

Тематика переривчастих курсів 2018

опубліковано 7 лют. 2018 р., 09:10 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 7 лют. 2018 р., 09:19 ]

"Погоджено"

Заступник директора ДОЗ ОДА Григорук О.П.
«25» січня 2018 року

ТЕМАТИКА

переривчастих курсів лікарів-акушерів-гінекологів Дніпропетровської області на 2018 рік


№ з/п

Тематика

Дата проведення

Доповідач

1.

Багатоплідна вагітність. Ведення вагітності та пологів.

Лютий
28.02.2018

Доцент Ю.М. Дука

2.

Патологія печінки та вагітність.

Проф. Дубоссарська Ю.О.

3.

Сучасний підхід до лікування хронічного сальпінгіту, оофориту та трубного безпліддя.

Проф. Дубоссарська З.М.

4.

Новітні технології в діагностиці та лікуванні патології шийки матки.

 Доцент В.В. Лебедюк

5.

Організаційні питання. Підсумки діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 2017 рік.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Експертиза тимчасової втрати працездатності при гінекологічних захворюваннях, вагітності та пологах.

Березень

28.03.2018

Позаштатний фахівець ДОЗ ОДА з питань експертизи тимчасової непрацездатності Подвігіна Т.В.

2.

Проект наказу – гіпертензивні розлади у вагітних. Сучасний погляд на стару проблему.

 Проф. Дубоссарська Ю.О.

3.

Діагностика та лікування прееклампсії, еклампсії.

доц. Сединкин В.А.

4.

Гіперпластичні процеси ендометрію. Діагностика. Консервативне та оперативне лікування.

Проф. Медведєв М.В.

5.

Преіндукція та індукція пологів: від теорії до практики

 Доцент В.В. Лебедюк

6.

Організаційні питання.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Запальні захворювання жіночих статевих органів.

Квітень

25.04.2018

 

Професор А.А. Суханова

2.

Ведення вагітності та пологів у пацієнток з патологією щитоподібної залози.

Проф. Дубоссарська З.М.

3.

Ведення вагітності у пацієнток з патологією нирок.

проф. Потапов В.О.

4.

Вагітність внаслідок ДРТ. Статистика Дніпропетровської області.

Головний спеціаліст Каїра К.В.

5.

Особливості ведення вагітності внаслідок ДРТ.

К.м.н. Кияненко В.І. Клініка репродуктивної\ медицини ім. проф. Грищенка В.І.

6.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Патологія серця та вагітність.

Травень

16.05.2018

 Доцент Л.І. Васильєва

2.

Вибір методу пологорозрішення внаслідок ДРТ.

Проф. Медведєв М.В.

3

Діагностика та лікування післяпологових гнійно-септичних ускладнень.

Проф. Потапов В.О.

4.

Інфекційний контроль, раціональна антибіотикопро-філактика та антибіотикотерапія в акушерстві з позицій епідеміології.

 Епідеміолог Нестеренко І.В.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

  1.

Синдром гіперпролактинемії: погляд лікаря акушера-гінеколога.

Липень 

04.07.2018

Проф. Дубоссарська Ю.О.

2.

Біохімічний скринінг під час вагітності. Терміни обстеження, трактовка результатів, прогнозування спадкової патології.

Інвітро

3.

Профілактика раку молочної залози. Наказ МОЗ № 396.

Головний спеціаліст Каїра К.В.

4.

Рак грудної залози: профілактика, скринінг, обстеження, сучасні можливості лікування, спостереження.

Лікар-онкохірург КЗ «КОД» ДОР» Ткачук О.Г.

5.

Формування діагнозу при онкопатології жіночої статевої сфери.

Дьякова В.М.

6.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Надання допомоги вагітнім, роділлям та породіллям  при ГРВІ, грипі і пневмоніях.

Вересень

26.09.2018

 

Асистент Л.П. Грек

2.

Статистика передчасних пологів у Дніпропетровській області. Тактика при передчасних пологах.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

3.

 Допомога жінкам з ускладненнями після регіональної анестезії. Погляд акушера-гінеколога.

 Проф. Потапов В.О.

4.

Ранні втрати вагітності

Проф. Дубоссарська Ю.О.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Акушерські кровотечі. Організація надання допомоги в Дніпропетровській області.

Жовтень
24.10.2018

Головний спеціаліст К.В. Каїра

2.

Сучасна концепція інтенсивної терапії масивних акушерських кровотеч.

доцент Сединкин В.А.

3.

Алгоритм консервативних методів зупинки акушерської кровотечі

 Доцент В.В. Лебедюк

4.

Сучасні підходи до забезпечення якості життя жінок репродуктивного віку

 Проф.
Дубоссарська З.М.

5.

Організаційні питання. Підсумки діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 3 квартали 2018 року.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Діагностика дистресу плоду під час вагітності та пологів. Тактика лікаря-акушера-гінеколога.

 

 

Листопад
28.11.2018

Проф. Потапов В.О.

2.

 Дистоція плечиків. Акушерська тактика.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

3.

Рекомендації ВООЗ для формування позитивного досвіду вагітності (2017 р.)

Проф.
Дубоссарська Ю.О.

4.

Післяпологова контрацепція

 Проф.
Дубоссарська З.М.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

   1.

Організаційні питання (підготовка до річних звітів)

Грудень
19.12.2018

Головний спеціаліст К.В. Каїра

Нач. КЗ  “ОІАЦМС”
Росточило С.С.

МОЗ рекомендує: 10 речей, які варто зробити у 2018 році

опубліковано 11 січ. 2018 р., 12:48 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 11 січ. 2018 р., 12:49 ]

Незалежно від того, чи складали ви списки планів та обіцянок напередодні нового року, ми виділили десять найважливіших пунктів, 
які ви обов’язково маєте реалізувати у 2018 році. 
Ці прості речі допоможуть поліпшити самопочуття, зберегти молодість та здоров’я, а іноді навіть врятувати життя.

Вітаємо з обранням

опубліковано 22 груд. 2017 р., 14:51 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 14:28 ]

Центр тестування при МОЗ УкраїниЗа результатами відкритого конкурсного відбору Голів та заступників Голів комітетів фахової експертизи тестових матеріалів ліцензійних іспитів «Крок 3» для спеціальностей «Медицина», «Стоматологія» та «Лабораторна діагностика», на підставі поданих заявок (151) від науково-педагогічних співробітників з 13 закладів вищої освіти, Центром тестування 22 грудня 2017 року здійснено відбір Голови та двох його заступників для кожного комітету фахової експертизи.

До складу комітету "Невідкладні стани в акушерстві і гінекології" ввійшли Голова: Бойчук Алла Володимирівна, завідувач кафедри (Тернопільський державний медичний університет) та два заступники: 
Дубоссарська Юліанна Олександрівна, завідувач кафедри (ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України») і Каліновська Ірина Валентинівна, професор кафедри акушерства і гінекології (Буковинський державний медичний університет). Вітаємо!

Ректор ДЗ "ДМА", член-кореспондент НАМН України, професор Тетяна Олексіївна Перцева висловила запевнення у сприянні роботи фахових експертів. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо покращити якість післядипломної підготовки фахівців у галузі охорони здоров’я!

Результат пошуку зображень за запитом "зимний букет"

Подяка за підготовку сімейних лікарів

опубліковано 22 груд. 2017 р., 14:30 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 14:05 ]

19 грудня 2017 року у Будинку профспілок відбулася урочиста подія, присвячена 20-річчю першого випуску сімейних лікарів Дніпропетровської області. Ректор Дніпропетровської медичної академії, професор Тетяна Олексіївна Перцева висловила вдячність й привітала перших випускників та викладачів спеціальності “загальна практика - сімейна медицина”.

Ще у 1996 році згідно з рішенням Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської області було вирішено розпочати підготовку сімейних лікарів. А вже у 1997 році академія випустила понад 100 перших спеціалістів загальної практики - сімейної медицини.

Під час проведення заходу голова Асоціації сімейних лікарів Дніпропетровської області, професор Неонілла Дмитрівна Чухрієнко привітала усіх із важливою подією. Всього на кафедрі сімейної медицини ФПО за участю викладачів кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО різні форми післядипломної підготовки пройшли 2774 лікаря.

Перших випускників та їх викладачів, серед яких доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО Володимир Володимирович Лебедюк, викладачі інших кафедр медакадемії - доцент Людмила Михайлівна Одинцова, професор Олена Юріївна Сорокіна, доцент Ольга Іванівна Гайдук, доцент Ірина Василівна Василевська, професор Неонілла Дмитрівна Чухрієнко, доцент Віктор Федорович Завізіон, доцент Валерій Степанович Зайцев  та ін., нагородили грамотами та подяками «За плідну працю, високий професіоналізм та відданість справі».

Виїзний тренінг у місті Кам'янське

опубліковано 1 груд. 2017 р., 04:17 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 14:15 ]


23 листопада 2017 року в м. Кам'янське за проханням в.о. головного лікаря КЗ "Кам'янська міська лікарня № 9" ДОР О.А. Пономаренко був проведений виїзний тренінг за темою "Акушерські кровотечі" під керівництвом доцента кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, к.м.н. В.В. Лебедюка. 

В тренінгу взяли участь заступник головного лікаря з акушерської та гінекологічної допомоги КЗ "Кам'янська міська лікарня № 9" ДОР, головний акушер-гінеколог м. Кам'янське Л.Д. Кузьменко та чергові бригади закладу, у тому числі 38 лікарів акушерів-гінекологів, анестезіологів, акушерок та анестезісток. 

На тренінгу були розібрані чотири клінічні ситуації для надання медичної допомоги при акушерській кровотечі, починаючи з консервативних методів зупинки кровотечі у приймальному та пологовому відділеннях до оперативних методів зупинки кровотечі в операційній залі черговими бригадами фахівців з урахуванням часу проведення заходів, етапності та якості надання медичної допомоги відповідно до клінічних протоколів наказів МОЗ України. 

По закінченні тренінгу доцент В.В. Лебедюк провів презентацію на тему: "Алгоритм невідкладної допомоги при акушерських кровотечах", яка супроводжувалася обговоренням результатів тренінгу, розбором виявлених недоліків та помилок при наданні акушерської допомоги.

1 грудня 2017 року на ім'я Ректора ДЗ "ДМА", член-кореспондента НАМН України, професора Тетяни Олексіївни Перцевої надійшла подяка від адміністрації 
КЗ "Кам'янська міська лікарня № 9" ДОР за проведення тренінгу. Фахівці лікувального закладу також висловили свою щиру вдячність та надію на подальшу співпрацю.1-10 of 18