Новини


Публічна консультація МОЗ щодо ліцензування лікарів

опубліковано 16 трав. 2019 р., 11:03 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 19 трав. 2019 р., 04:16 ]

16 травня 2019 року у місті Дніпро відбулася публічна консультація щодо впровадження професійного ліцензування лікарів в Україні, в якій від ДЗ "ДМА" прийняла участь завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Ю.О. Дубоссарська. 

Публічні консультації у 10 регіонах України проводяться з квітня по червень 2019 року Міністерством охорони здоров’я спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту “Республіка” завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).

На зустріч у місті Дніпро були зареєстровані біля 50 лікарів, керівників медичних закладів і управлінців у сфері охорони здоров’я з міста Дніпро, Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей.

На публічній консультації  Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання BRDO Младена Качурець презентувала концепцію ліцензування лікарів, а  Державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів Міністерства охорони здоров’я Тетяна Потупалова ознайомила присутніх із впровадженням наказу МОЗ України № 446 від 22.02.2019 року щодо безперервного професійного розвитку лікарів

Обговорювалися ключові аспекти змін:
  • Критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради.
  • Процедура формування Ліцензійної ради.
  • Критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та зупинення / позбавлення ліцензії.
  • Особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.
Важливо, що напрацювання цієї консультації врахують в процесі підготовки законопроекту про професійне ліцензування лікарів в Україні, у якому на законодавчому рівні будуть закріплені принципи доступу до професії лікаря, чітка регламентація процедур, що забезпечують цей доступ, а також система контролю та відповідальності лікаря.

Докладніше про публічні консультації читайте на сайті МОЗ за посиланням.


Тренінги для акушерських стаціонарів 2019

опубліковано 16 квіт. 2019 р., 19:46 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 14 трав. 2019 р., 20:48 ]

    З 9 по 12 квітня 2019 року в семи найбільших акушерських стаціонарах Дніпропетровської області відповідно до наказу Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації № 429/0/197-19 від 26.03.2019 року проведено тренінги з питань лікування масивних акушерських кровотеч при пологовій травмі в умовах, які були максимально наближені до пологових залів.

В проведенні тренінгів у якості координаторів взяли активну участь викладачі кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, доцент В.В. Лебедюк у місті Дніпро та асистент В.В. Радченко у місті Кривий Ріг. 

Доцент В.В. Лебедюк прийняв участь у тренінгах для лікарів акушерів-гінекологів чотирьох Комунальних закладів "Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром", "Дніпровська міська клінічна лікарня № 9", "Дніпропетровська обласна лікарня імені І.І. Мечникова" та "Дніпропетровський спеціалізований медичний клінічний центр матері та дитини імені професора М.Ф. Руднєва". 

Асистент В.В. Радченко провів тренінги у трьох акушерських стаціонарах у Комунальних закладах "Криворізький міський клінічний пологовий будинок № 1", "Криворізький перинатальний центр" та "Криворізька міська лікарня № 7".

Кожен тренінг складався з двох етапів, спочатку обговорювалися теоретичні питання класифікації, сучасні методи діагностики та тактики ведення акушерських гематом різної локалізації, зокрема визначення крововтрати, консервативної та інтенсивної терапії і хірургічних втручань. Потім лікарі акушери-гінекологи мали змогу відпрацювати різноманітні клінічні задачі на фантомах. 

Загалом у тренінгах прийняли участь більше 200 лікарів акушерів-гінекологів Дніпропетровської області.

Проведення практичних тренінгів на робочому місці покращує навички лікарів акушерів-гінекологів працювати в команді та забезпечує злагоджену роботу для попередження материнської захворюваності та смертності.

          
  

Дуетна лекція для сімейних лікарів 2019

опубліковано 25 бер. 2019 р., 14:06 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 25 бер. 2019 р., 21:46 ]

21 березня 2019 року в рамках спільного проекту Дніпропетровської обласної ради та ДЗ "ДМА" з дуетною лекцією на тему: "Особливості ведення фізіологічної вагітності сімейним лікарем, застороги, які виникають. Алгоритм дій" вперше виступили співробітники кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, експерт за напрямом «Акушерство і гінекологія» Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної ради, завідувач кафедри, професор Ю.О. Дубоссарська та доцент В.В. Лебедюк.

Це була перша лекція у 2019 році з трирічного проекту, який на сьогоднішній день включає 23 теми з актуальних питань практичної діяльності сімейного лікаря.  

Вступне слово щодо важливості дистанційного навчання для підвищення кваліфікації лікарів ЗПСМ було надано Раднику Голови Дніпропетровської обласної ради В.О. Павлову та Проректору з наукової та лікувальної роботи ДЗ "ДМА", професору В.Й. Мамчуру. 

Перша частина лекції була присвячена організаційним питанням надання акушерської допомоги сімейними лікарями при фізіологічній вагітності згідно наказів та клінічних протоколів МОЗ України та наказу Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної ради щодо маршрутизації вагітних, а також своєчасній взаємодії між лікарем загальної практики та акушером-гінекологом. 

У другій частині лекції  висвітлювалися алгоритми дій сімейного лікаря при невідкладних станах у вагітних, зокрема при акушерських кровотечах, гіпертензивних розладах та при дистресі плода при вагітності.

Після закінчення лекції сімейні лікарі усіх міст та районів області мали можливість задати питання доповідачам у прямому ефірі.

Підсумовуючи сказане, експерт за напрямом «Загальна практика – сімейна медицина» Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної ради, заступник Голови науково-практичної Асоціації сімейних лікарів Дніпропетровської області Н.В. Пучкова підкреслила, що всі лікарі загальної практики - сімейні лікарі повинні пройти двотижневі курси з ведення фізіологічної вагітності на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ "ДМА".


Відео-трансляція лекції опублікована на сайті медичної академії та постійно доступна для дистанційного навчання за посиланням:

Експертна рада 2019

опубліковано 13 бер. 2019 р., 18:04 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 13 бер. 2019 р., 18:32 ]

12 березня 2019 року завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ "ДМА", професор Ю.О. Дубоссарська та професор кафедри сімейної медицини, професор З.М. Дубоссарська прийняли участь у Експертній раді "Важливість скорочення безгормонального інтервалу комбінованих оральних контрацептивів" у місті Києві, яка проводилась за підтримки ГО "Асоціація акушерів-гінекологів України" та  ВГО "Асоціація гінекологів-ендокринологів України". 

Модераторами засідання виступили Alessandra Graziottin - професор, директор Центру гінекології та медичної сексології в H. San Raffaele Resnat, Мілан, Італія, яка спеціалізується на акушерстві і гінекології, онкології та є сертифікованим психотерапевтом в сексуальній медицині, засновницею та президентом Фонду Alessandra Graziottin для лікування та менеджменту болю у жінок, а також Тетяна Феофанівна Татарчук - професор, член-кореспондент НАМН України, завідувач відділення ендокринної гінекології, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Президент ВГО "Асоціація гінекологів-ендокринологів України". 

Серед учасників Експертної ради були запрошені 13 провідних науковців акушерів-гінекологів з усіх регіонів України.

На засіданні обговорювалися питання впливу менструації на здоров'я і якість життя жінок, клініко-фармакологічні аспекти застосування різних режимів КОК, переваги КОК з коротким безгормональним інтервалом для здорових жінок та пацієнток з гінекологічними захворюваннями, зокрема аномальними матковими кровотечами, передменструальним синдромом, первинною дисменореєю.

В результаті наукової дискусії узгоджено Резолюцію Експертної ради з практичними рекомендаціями для лікарів акушерів-гінекологів щодо доцільності скорочення безгормонального інтервалу при використанні КОК, яка буде опублікована у Всеукраїнському науково-практичному журналі "Репродуктивна ендокринологія".
Переривчасті курси для акушерів-гінекологів 2019

опубліковано 1 лют. 2019 р., 12:25 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 20 лют. 2019 р., 00:35 ]


                                                                                                                                  «Погоджено»

                                                                                             Заступник директора ДОЗ ОДА Григорук О.П.

                                                                                            «25» січня 2019 року

 

ТЕМАТИКА

переривчастих курсів лікарів акушерів-гінекологів Дніпропетровської області на 2019 рік 

№ з/п

Тематика

Дата 

проведення

Доповідач

1.

Замісна гормональна терапія у жінок репродуктивного віку після хірургічної менопаузи.

Лютий

27.02.2019

Доц. Ю.М. Дука

2.

Раціональна контрацепція у жінок різних вікових груп.

Проф. Ю.О. Дубоссарська

3.

Ендометріоз – сучасні виклики хірурга-гінеколога.

Проф. М.В. Медведєв

4.

Сепсис. Септичний шок. Огляд сучасних міжнародних гайдлайнів.

Доц. В.В. Лебедюк

5.

Організаційні питання. Підсумки діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 2018 рік.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

 

1.

Аномалії пологової діяльності

Березень

20.03.2019

Доц. Т.А. Жержова

2.

Фактори ризику невиношування вагітності і передчасних пологів.

Проф. Ю.О. Дубоссарська

3.

НЛФ – методи діагностики та корекції.

Доц. В.В. Лебедюк

4.

Лейоміома матки – малоінвазивні та органозберігаючи оперативні втручання.

Проф. М.В. Медведєв

5.

Організаційні питання.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

 

1.

Пренатальний скринінг вродженої та спадкової патології.

Квітень

24.04.2019

 

Д. м. н. М.П. Веропотвелян

2.

Передчасні пологи. Статистика Дніпропетровської області. Профілактика передчасних пологів, маршрути пацієнток з загрозою та розпочавшимися передчасними пологами.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

3.

Пологорозрішення жінок з діагностованими під час вагітності вродженими вадами розвитку плоду.

Проф. Т.О. Лоскутова

4.

Лікування та виходжування дітей, які народилися з вродженими вадами розвитку.

Доповідач уточнюється

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

 

1.

Вагітність та TORCH-інфекції. Обстеження, профілактика, лікування.

Травень

29.05.2019

 Проф. В.О. Потапов

2.

Нові підходи до реабілітації репродуктивної функції при синдромі полікістозних яєчників.

Проф. З.М. Дубоссарська

3

Синдром гіперстимуляції яєчників.

Доц. Ю.М. Дука

4.

Пролапс геніталій та нетримання сечі у жінок з позицій перинеолога. (хірургічне лікування).

Проф. М.В. Медведєв

1.       

Пологорозрішення при вагітності після застосування  ДРТ. Статистика Дніпропетровської області.


Червень 


26.06.2019

 

Головний спеціаліст К.В. Каїра

2.

Особливості ведення вагітності після застосування ДРТ.

Проф. З.М. Дубоссарська

3.

Інфекції нирок під час вагітності, сучасне бачення проблеми.

Проф. Т.О. Лоскутова

4.

Сучасна концепція ведення жінок у період перименопаузи.

Проф. З.М. Дубоссарська

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

 

1.

Надання допомоги вагітнім, роділлям та породіллям  при ГРІ, грипі і пневмоніях.

Вересень

25.09.2019

 

Асистент Л.П. Грек

2.

Менопауза і патологія кісткової тканини.

Проф. З.М. Дубоссарська

3.

Гіпертензивні розлади під час вагітності.

Проф. Ю.О. Дубоссарська

4.

Профілактика дисбіозу піхви під час вагітності.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

5.

  Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

 

1.

Скринінг та профілактика раку молочних залоз очима акушера-гінеколога.

Жовтень

23.10.2019

Проф. Ю.О. Дубоссарська

2.

Ведення вагітності та пологорозрішення при лейоміомі тіла матки.

Проф. В.О. Потапов

3.

Акушерські кровотечі. Організація надання допомоги в Дніпропетровській області.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

4.

Сучасні методи органозберігаючих операцій при акушерських кровотечах.

Проф. М.В. Медведєв

5.

Організаційні питання. Підсумки діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 3 квартали 2018 року.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

 

1.

Вагітність у Rh-негативних жінок. Профілактика та дії акушера-гінеколога при  імунному конфлікті у різні терміни вагітності.

Листопад

27.11.2019

Доц. Т.А. Жержова

2.

Переношена вагітність. Розрахунок терміну вагітності. Преіндукція та індукція пологів.

Доц. В.В. Лебедюк    

 3.

Імунна та неімунна анемія плоду. Діагностика. Менеджмент лікування.

Д. м. н. М.П. Веропотвелян

4.

Багатоплідна вагітність. Ведення вагітності, терміни та методи пологорозрішення.

Доц. Т.А. Жержова

5.

 Жовтяниці новонароджених.

Доц. Т.М. Плєханова

6.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

 

1.

Організаційні питання (підготовка до річних звітів)

Грудень

18.12.2019

Головний спеціаліст К.В. Каїра

2.

Тяжкі маткові кровотечі. Огляд керівництв 2018 р.

Проф. Ю.О. Дубоссарська

3.

Принципи тромбопрофілактики в акушерстві у жінок з вродженими та набутими тромбофіліями.

Доц. Ю.М. Дука

4.

Дисплазія шийки матки. Сучасні підходи до діагностики та терапії.

Доц. В.В. Лебедюк   


Кафедрі - 30 років

опубліковано 16 січ. 2019 р., 14:18 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 29 січ. 2019 р., 19:10 ]

Другого січня 2019 року виповнилося 30 років з дня створення кафедри акушерства, гінекології та перинатології, що була першою кафедрою перинатології в Радянському Союзі та яку протягом 22 років очолювала професор, заслужений діяч науки і техніки України Зінаїда Михайлівна Дубоссарська. Завдяки Зінаїді Михайлівни наукова та лікувальна робота кафедри відома не тільки в Україні, а й за її межами. Всі ці роки співробітники кафедри плідно працювали поруч з видатними лікарями Дніпропетровського обласного перинатального центра на чолі з незмінним головним лікарем  Людмилою Іванівною Падалко, яка під науковим керівництвом професора З.М. Дубоссарської у 2001 році стала кандидатом медичних наук.

Вітаємо з 30-річною ювілейною датою від щирого серця  першу завідувачку кафедри Зінаїду Михайлівну, теперішню завідувачку кафедри, професора Юліанну Олександрівну Дубоссарську, всіх співробітників кафедри та всіх лікарів акушерів-гінекологів України, які завдяки навчанню на кафедрі покращити свої знання та вміння, а також молодих лікарів-інтернів, які свідомо обрали на все життя найвідповідальнішу професію - дарувати можливість жінкам і чоловікам ставати щасливими батьками,  повертати людям надію та віру у майбутнє! 

Летять роки і їм немає спину,
За ними мудрості великий зміст.
У січні вже тридцяту верховину
Здолали Ми, мов справжній альпініст.
За пройденим не варто сумувати,
Попереду гряде весни пора.
Хай щедрим буде ювілейне свято!
Здоров'я всім, любові і добра!

З Новим 2019 роком

опубліковано 28 груд. 2018 р., 21:38 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 28 груд. 2018 р., 21:45 ]Крок в напрямку доказової медицини

опубліковано 24 жовт. 2018 р., 09:38 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 24 жовт. 2018 р., 09:39 ]

Результат пошуку зображень за запитом "МОЗ"

Ще один крок в напрямку доказової медицини: клінічні рекомендації ВООЗ відтепер можна використовувати як міжнародні клінічні протоколи

Наказ МОЗ України від 26.09.2018 № 1752 був зареєстрований у Міністерстві юстиції України. Тож українські лікарі зможуть використовувати клінічні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я у щоденній роботі.

До переліку джерел клінічних настанов внесено сайти Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) та Європейського комітету з визначення антимікробної резистентності (EUCAST).

«Внесення до Переліку джерел клінічних настанов ВООЗ дає змогу Україні впроваджувати в медичну практику сучасні методи профілактики, діагностики та лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції, ефективність яких доведена контрольованими дослідженнями, і, таким чином, підвищувати якість і результативність надання медичної допомоги пацієнтам», - зазначив Віктор Ляшко, перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Включення протоколів EUCAST допоможе поліпшити виявлення резистентних мікроорганізмів та узгодити підходи до оцінювання чутливості мікроорганізмів з європейськими стандартами. Це забезпечить належне призначення протимікробних речовин та допоможе подолати проблему антибіотикорезистентності.

Нові клінічні протоколи Duodecim

опубліковано 19 трав. 2018 р., 03:55 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 27 квіт. 2019 р., 00:46 ]

Близько тисячі клінічних протоколів на засадах доказової медицини англійською мовою відтепер доступні в онлайн-режимі для зареєстрованих користувачів на ресурсі guidelines.moz.gov.ua. Ця інтерактивна послуга є першим в Україні рішенням такого роду.

Надання доступу медичним працівникам до клінічних протоколів на засадах доказової медицини стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України з компанією фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яка спеціалізується на комплексних рішеннях в сфері доказової медицини.

Наразі МОЗ України працює над перекладом доказових клінічних протоколів. У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.

Використання у лікарській практиці нових клінічних протоколів – один із найважливіших шляхів впровадження доказової медицини в нашій країні. 28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи. Уже більше року українські лікарі можуть впроваджувати у своїй роботі ефективні методи діагностики та лікування.

Клінічні протоколи на засадах доказової медицини - це перш за все чіткий алгоритм дій для практикуючих лікарів. Впровадження міжнародних протоколів сприяє узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях, а також гарантує, що кожен пацієнт отримає високий рівень надання медичної допомоги.

За матеріалами сайта МОЗ України

Нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи "Крок 3"

опубліковано 19 трав. 2018 р., 00:16 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 19 трав. 2018 р., 00:20 ]

17 травня 2018 року у рамках XV Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання вищої медичної освіти в Україні» на базі конгрес-центру ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» відбулася перша нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» для спеціальності «Медицина» на тему: «Напрями вдосконалення післядипломної освіти лікарів за результатами складання субтесту з завдань типу USMLE».

Від ДЗ «ДМА» у нараді-тренінгу прийняли участь заступник голови комітету фахової експертизи ліцензійного іспиту «Крок 3» для спеціальності «Медицина» «Невідкладні стани у акушерстві і гінекології», завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО Дубоссарська Юліанна Олександрівна та заступник голови комітету фахової експертизи «Невідкладні стани у внутрішній медицині», завідувач кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини ФПО Потабашній Валерій Аркадійович, які були відібрані ДО «Центр тестування» за результатами відкритого конкурсного відбору 22 грудня 2017 року.

Під час наради-тренінгу виступила директор Державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України», д. п. н., професор Булах Ірина Євгенівна, яка ознайомила учасників тренінгу з Постановою Кабінету Міністрів України № 334 від 28.03.2018 року «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я». Атестація здобувачів ступеня вищої освіти «магістр» за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» буде здійснюватися у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, який складатиметься з чотирьох компонентів: інтегрований тестовий іспит «Крок»; об’єктивний структурований практичний (клінічний) іспит, під час якого перевірятимуться практичні навички випускника; міжнародний іспит з основ медицини та іспит з англійської мови професійного спрямування. У своїй доповіді директор ДО «Центр тестування», професор І.Є. Булах розглянула методику і результати відкритого конкурсного відбору голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка», а також питання розроблення рекомендацій щодо зміни навчальних програм і удосконалення змісту підготовки в інтернатурі за результатами складання лікарями-інтернами субтесту з завдань типу USMLE.

Заступник директора ДО «Центр тестування» з організації та проведення ліцензійних іспитів Войтенко Леся Петрівна провела тренінг учасників щодо написання тестових завдань ліцензійних іспитів та методики здійснення первинної, технічної та фахової експертизи тестових завдань.

Наступна нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» для спеціальності «Медицина» у ДО «Центр тестування» запланована восени 2018 року.1-10 of 14