Новини


Тренінг з первинної реанімації новонароджених листопад 2018

опубліковано 14 лист. 2018 р., 10:40 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 15 лист. 2018 р., 21:21 ]

12-13 листопада 2018 року вперше для лікарів-інтернів 1 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія" кафедри акушерства, гінекології і перинатології ФПО на базі Дніпропетровського обласного перинатального центру відбувся практичний тренінг з початкової, реанімаційної та післяреанімаційної допомоги новонародженим в Україні.

Тренінг проводив Національний тренер з первинної реанімації новонароджених, лікар вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності "дитяча анестезіологія", заступник головного лікаря КЗ "ДОПЦС" ДОР Денис Георгійович Волков. 

Теоретичні знання про оцінку новонароджених і алгоритми реанімації відповідно до наказу МОЗ України № 225 від 28 березня 2014 р. були оновлені і доповнені згідно останньому 7 виданню підручника з реанімації новонароджених Американської кардіологічної асоціації  і Американської асоціації педіатрії.

Всі лікарі-інтерни мали можливість на фантомах відпрацювати практичні навички  щодо штучної вентиляції легенів за допомогою мішка та маски, непрямого масажу серця та інтубації трахеї. Ці навички дуже важливі для майбутніх акушерів-гінекологів закладів вторинного рівня, в яких відсутня цілодобова неонатологічна допомога.

Крок в напрямку доказової медицини

опубліковано 24 жовт. 2018 р., 09:38 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 24 жовт. 2018 р., 09:39 ]

Результат пошуку зображень за запитом "МОЗ"

Ще один крок в напрямку доказової медицини: клінічні рекомендації ВООЗ відтепер можна використовувати як міжнародні клінічні протоколи

Наказ МОЗ України від 26.09.2018 № 1752 був зареєстрований у Міністерстві юстиції України. Тож українські лікарі зможуть використовувати клінічні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я у щоденній роботі.

До переліку джерел клінічних настанов внесено сайти Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) та Європейського комітету з визначення антимікробної резистентності (EUCAST).

«Внесення до Переліку джерел клінічних настанов ВООЗ дає змогу Україні впроваджувати в медичну практику сучасні методи профілактики, діагностики та лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції, ефективність яких доведена контрольованими дослідженнями, і, таким чином, підвищувати якість і результативність надання медичної допомоги пацієнтам», - зазначив Віктор Ляшко, перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Включення протоколів EUCAST допоможе поліпшити виявлення резистентних мікроорганізмів та узгодити підходи до оцінювання чутливості мікроорганізмів з європейськими стандартами. Це забезпечить належне призначення протимікробних речовин та допоможе подолати проблему антибіотикорезистентності.

Захист науково-дослідницьких робіт лікарів-інтернів 2018

опубліковано 5 черв. 2018 р., 13:06 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 5 черв. 2018 р., 13:42 ]

У травні 2018 року лікарі-інтерни зі спеціальності "акушерство і гінекологія" (2016-2019 років навчання) успішно захистили науково-дослідницькі роботи, які виконували протягом 2-х років навчання в інтернатурі. Відповідно до вимог "Положення про інтернатуру" кожен лікар-інтерн самостійно обрав тему наукового дослідження з актуальних питань акушерства та гінекології, під керівництвом наукового керівника - викладача кафедри написав огляд літератури, опанував сучасні методи діагностики і терапії акушерсько-гінекологічної патології, провів клінічне обстеження і лікування пацієнток, оформив 30 карт тематичних хворих, здійснив статистичну обробку та узагальнення отриманих результатів. 

На прилюдному захисті всі лікарі-інтерни з мультимедійними презентаціями доповідали про результати власних наукових та клінічних досліджень, ділилися досвідом ведення пацієнток на базах стажування різних рівнів надання перинатальної допомоги. Найкращі теоретичні знання на захисті НДР показали Шевченко Інна Віталіївна  з темою: "Передлежання плаценти" під науковим керівництвом доцента В.В. Лебедюка, Діденко Зоя Миколаївна з темою: "Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти" та  Зеленьова Анна Олександрівна з темою: "Передчасний розрив плідних оболонок" під науковим керівництвом завідувачки кафедри, професора Ю.О. Дубоссарської. Нестандартний підхід з використанням психологічного тестування для обгрунтування вагітною раціонального вибору методу родорозрішення при наявності рубця на матці при виконанні НДР на тему: "Вагінальні пологи після кесарева розтину" під науковим керівництвом доцента В.В. Лебедюка показала Колосок Валерія Сергіївна.

Отриманий досвід наукової роботи буде корисним молодим лікарям у майбутньому при аналізі практичної роботи для покращенні якості надання медичної допомоги вагітним і гінекологічним хворим. Результати виконання НДР будуть враховані на заключній атестації лікарів-інтернів на отримання звання лікаря-спеціаліста наприкінці інтернатури.


        

МОЗ України запускає онлайн-платформу з протоколами на засадах доказової медицини

опубліковано 19 трав. 2018 р., 03:55 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 19 трав. 2018 р., 03:55 ]

Близько тисячі клінічних протоколів на засадах доказової медицини англійською мовою відтепер доступні в онлайн-режимі для зареєстрованих користувачів на ресурсі guidelines.moz.gov.ua. Ця інтерактивна послуга є першим в Україні рішенням такого роду.

Надання доступу медичним працівникам до клінічних протоколів на засадах доказової медицини стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України з компанією фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яка спеціалізується на комплексних рішеннях в сфері доказової медицини.

Наразі МОЗ України працює над перекладом доказових клінічних протоколів. У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.

Використання у лікарській практиці нових клінічних протоколів – один із найважливіших шляхів впровадження доказової медицини в нашій країні. 28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи. Уже більше року українські лікарі можуть впроваджувати у своїй роботі ефективні методи діагностики та лікування.

Клінічні протоколи на засадах доказової медицини - це перш за все чіткий алгоритм дій для практикуючих лікарів. Впровадження міжнародних протоколів сприяє узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях, а також гарантує, що кожен пацієнт отримає високий рівень надання медичної допомоги.

За матеріалами сайта МОЗ України

Нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи "Крок 3"

опубліковано 19 трав. 2018 р., 00:16 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 19 трав. 2018 р., 00:20 ]

17 травня 2018 року у рамках XV Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання вищої медичної освіти в Україні» на базі конгрес-центру ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» відбулася перша нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» для спеціальності «Медицина» на тему: «Напрями вдосконалення післядипломної освіти лікарів за результатами складання субтесту з завдань типу USMLE».

Від ДЗ «ДМА» у нараді-тренінгу прийняли участь заступник голови комітету фахової експертизи ліцензійного іспиту «Крок 3» для спеціальності «Медицина» «Невідкладні стани у акушерстві і гінекології», завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО Дубоссарська Юліанна Олександрівна та заступник голови комітету фахової експертизи «Невідкладні стани у внутрішній медицині», завідувач кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини ФПО Потабашній Валерій Аркадійович, які були відібрані ДО «Центр тестування» за результатами відкритого конкурсного відбору 22 грудня 2017 року.

Під час наради-тренінгу виступила директор Державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України», д. п. н., професор Булах Ірина Євгенівна, яка ознайомила учасників тренінгу з Постановою Кабінету Міністрів України № 334 від 28.03.2018 року «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я». Атестація здобувачів ступеня вищої освіти «магістр» за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» буде здійснюватися у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, який складатиметься з чотирьох компонентів: інтегрований тестовий іспит «Крок»; об’єктивний структурований практичний (клінічний) іспит, під час якого перевірятимуться практичні навички випускника; міжнародний іспит з основ медицини та іспит з англійської мови професійного спрямування. У своїй доповіді директор ДО «Центр тестування», професор І.Є. Булах розглянула методику і результати відкритого конкурсного відбору голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка», а також питання розроблення рекомендацій щодо зміни навчальних програм і удосконалення змісту підготовки в інтернатурі за результатами складання лікарями-інтернами субтесту з завдань типу USMLE.

Заступник директора ДО «Центр тестування» з організації та проведення ліцензійних іспитів Войтенко Леся Петрівна провела тренінг учасників щодо написання тестових завдань ліцензійних іспитів та методики здійснення первинної, технічної та фахової експертизи тестових завдань.

Наступна нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» для спеціальності «Медицина» у ДО «Центр тестування» запланована восени 2018 року.Результати складання ЛІІ Крок-3 ЗЛП 2018

опубліковано 10 квіт. 2018 р., 11:00 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 10 квіт. 2018 р., 11:56 ]

6 квітня 2018 року Центр тестування при МОЗ України оприлюднив результати складання ліцензійного інтегрованого іспиту Крок-3 "Загальна лікарська підготовка" від 27 березня 2018 року. 

Серед 26 лікарів-інтернів 1 року навчання зі спеціальності "Акушерство і гінекологія" найкращі результати показали Клішина Ольга 89,2%, Уфнаровська Ольга 88,1%, Цололо Ольга 87,6%; Гулідіна Аліна, Дворецький Дмитро та Ющенко Максим 84,5%; Збарська Анастасія і Сінчевська Аліна 84%; Голік Олена 83,5%, Ляховенко Дарія і Мостова Лілія 83%.

Вітаємо 23 лікарів-інтернів, які успішно склали іспит з результатом понад 70,5% правильних відповідей, і бажаємо подальших успіхів у навчанні!

Пов’язане зображенняМОЗ скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації

опубліковано 13 бер. 2018 р., 11:39 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 13 бер. 2018 р., 11:40 ]13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я.

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

МОЗ в процесі реформування галузі змінює принципи збирання даних для управлінських потреб. Тому першочерговим завданням є істотне скорочення кількості облікових форм із одночасним зменшенням кількості полів у них. Прийняття Наказу № 157 - перший крок на цьому шляху.

Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:

№ 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»

№ 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»,

№ 025-3/о «Медична карта студента № __»

№ 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»

№ 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»

№ 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»

№ 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»

Це ті облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як свідчить практика, для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів та печаток. Так звичайний талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) має майже 40 полів для заповнення.

Для подальшої обробки дані з паперових талонів виписувались або переносились в комп'ютер, а медичний персонал повинен був вручну перераховувати значну кількість талонів за різними показниками. Щоб уявити масштаби проблеми, варто врахувати, що кількість візитів пацієнтів до амбулаторних закладів в Україні сягає сотні мільйонів щорічно.

Облік пацієнтів на первинній ланці має бути адекватним та ефективним. Тому замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів». Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.
На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі, однак, що дуже важливо, кількість інформації для її заповнення в рази менша за існуючі форми. Також наказ суттєво спрощує і форму узагальнення обліку візитів № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів».

Із набранням чинності наказу, значно зменшується паперове навантаження на лікарів. Це своєю чергою сприятиме побудові пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я. Викорінюючи радянську спадщину та створюючи адекватні умови для роботи медичного персоналу, уже з цього року на первинній ланці впроваджуються кардинальні та якісні зміни. Оновлена первинна ланка зможе вирішувати більшість проблем пацієнтів, адже згідно з даними ВООЗ близько 80% звернень пацієнтів можна вирішити саме на прийомі у сімейного лікаря.

Це та ситуація, коли ми інвестуємо в лікаря, щоб у підсумку виграв пацієнт. Адже замість заповнення давно нікому непотрібних форм та звітів, лікарі нарешті матимуть змогу приділити час пацієнтам та навчанню.

Продовження

Тематика переривчастих курсів 2018

опубліковано 7 лют. 2018 р., 09:10 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 7 лют. 2018 р., 09:19 ]

"Погоджено"

Заступник директора ДОЗ ОДА Григорук О.П.
«25» січня 2018 року

ТЕМАТИКА

переривчастих курсів лікарів-акушерів-гінекологів Дніпропетровської області на 2018 рік


№ з/п

Тематика

Дата проведення

Доповідач

1.

Багатоплідна вагітність. Ведення вагітності та пологів.

Лютий
28.02.2018

Доцент Ю.М. Дука

2.

Патологія печінки та вагітність.

Проф. Дубоссарська Ю.О.

3.

Сучасний підхід до лікування хронічного сальпінгіту, оофориту та трубного безпліддя.

Проф. Дубоссарська З.М.

4.

Новітні технології в діагностиці та лікуванні патології шийки матки.

 Доцент В.В. Лебедюк

5.

Організаційні питання. Підсумки діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 2017 рік.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Експертиза тимчасової втрати працездатності при гінекологічних захворюваннях, вагітності та пологах.

Березень

28.03.2018

Позаштатний фахівець ДОЗ ОДА з питань експертизи тимчасової непрацездатності Подвігіна Т.В.

2.

Проект наказу – гіпертензивні розлади у вагітних. Сучасний погляд на стару проблему.

 Проф. Дубоссарська Ю.О.

3.

Діагностика та лікування прееклампсії, еклампсії.

доц. Сединкин В.А.

4.

Гіперпластичні процеси ендометрію. Діагностика. Консервативне та оперативне лікування.

Проф. Медведєв М.В.

5.

Преіндукція та індукція пологів: від теорії до практики

 Доцент В.В. Лебедюк

6.

Організаційні питання.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Запальні захворювання жіночих статевих органів.

Квітень

25.04.2018

 

Професор А.А. Суханова

2.

Ведення вагітності та пологів у пацієнток з патологією щитоподібної залози.

Проф. Дубоссарська З.М.

3.

Ведення вагітності у пацієнток з патологією нирок.

проф. Потапов В.О.

4.

Вагітність внаслідок ДРТ. Статистика Дніпропетровської області.

Головний спеціаліст Каїра К.В.

5.

Особливості ведення вагітності внаслідок ДРТ.

К.м.н. Кияненко В.І. Клініка репродуктивної\ медицини ім. проф. Грищенка В.І.

6.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Патологія серця та вагітність.

Травень

16.05.2018

 Доцент Л.І. Васильєва

2.

Вибір методу пологорозрішення внаслідок ДРТ.

Проф. Медведєв М.В.

3

Діагностика та лікування післяпологових гнійно-септичних ускладнень.

Проф. Потапов В.О.

4.

Інфекційний контроль, раціональна антибіотикопро-філактика та антибіотикотерапія в акушерстві з позицій епідеміології.

 Епідеміолог Нестеренко І.В.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

  1.

Синдром гіперпролактинемії: погляд лікаря акушера-гінеколога.

Липень 

04.07.2018

Проф. Дубоссарська Ю.О.

2.

Біохімічний скринінг під час вагітності. Терміни обстеження, трактовка результатів, прогнозування спадкової патології.

Інвітро

3.

Профілактика раку молочної залози. Наказ МОЗ № 396.

Головний спеціаліст Каїра К.В.

4.

Рак грудної залози: профілактика, скринінг, обстеження, сучасні можливості лікування, спостереження.

Лікар-онкохірург КЗ «КОД» ДОР» Ткачук О.Г.

5.

Формування діагнозу при онкопатології жіночої статевої сфери.

Дьякова В.М.

6.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Надання допомоги вагітнім, роділлям та породіллям  при ГРВІ, грипі і пневмоніях.

Вересень

26.09.2018

 

Асистент Л.П. Грек

2.

Статистика передчасних пологів у Дніпропетровській області. Тактика при передчасних пологах.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

3.

 Допомога жінкам з ускладненнями після регіональної анестезії. Погляд акушера-гінеколога.

 Проф. Потапов В.О.

4.

Ранні втрати вагітності

Проф. Дубоссарська Ю.О.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Акушерські кровотечі. Організація надання допомоги в Дніпропетровській області.

Жовтень
24.10.2018

Головний спеціаліст К.В. Каїра

2.

Сучасна концепція інтенсивної терапії масивних акушерських кровотеч.

доцент Сединкин В.А.

3.

Алгоритм консервативних методів зупинки акушерської кровотечі

 Доцент В.В. Лебедюк

4.

Сучасні підходи до забезпечення якості життя жінок репродуктивного віку

 Проф.
Дубоссарська З.М.

5.

Організаційні питання. Підсумки діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 3 квартали 2018 року.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Діагностика дистресу плоду під час вагітності та пологів. Тактика лікаря-акушера-гінеколога.

 

 

Листопад
28.11.2018

Проф. Потапов В.О.

2.

 Дистоція плечиків. Акушерська тактика.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

3.

Рекомендації ВООЗ для формування позитивного досвіду вагітності (2017 р.)

Проф.
Дубоссарська Ю.О.

4.

Післяпологова контрацепція

 Проф.
Дубоссарська З.М.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

   1.

Організаційні питання (підготовка до річних звітів)

Грудень
19.12.2018

Головний спеціаліст К.В. Каїра

Нач. КЗ  “ОІАЦМС”
Росточило С.С.

Виїзний тренінг у місті Кам'янське

опубліковано 1 груд. 2017 р., 04:17 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 14:15 ]


23 листопада 2017 року в м. Кам'янське за проханням в.о. головного лікаря КЗ "Кам'янська міська лікарня № 9" ДОР О.А. Пономаренко був проведений виїзний тренінг за темою "Акушерські кровотечі" під керівництвом доцента кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, к.м.н. В.В. Лебедюка. 

В тренінгу взяли участь заступник головного лікаря з акушерської та гінекологічної допомоги КЗ "Кам'янська міська лікарня № 9" ДОР, головний акушер-гінеколог м. Кам'янське Л.Д. Кузьменко та чергові бригади закладу, у тому числі 38 лікарів акушерів-гінекологів, анестезіологів, акушерок та анестезісток. 

На тренінгу були розібрані чотири клінічні ситуації для надання медичної допомоги при акушерській кровотечі, починаючи з консервативних методів зупинки кровотечі у приймальному та пологовому відділеннях до оперативних методів зупинки кровотечі в операційній залі черговими бригадами фахівців з урахуванням часу проведення заходів, етапності та якості надання медичної допомоги відповідно до клінічних протоколів наказів МОЗ України. 

По закінченні тренінгу доцент В.В. Лебедюк провів презентацію на тему: "Алгоритм невідкладної допомоги при акушерських кровотечах", яка супроводжувалася обговоренням результатів тренінгу, розбором виявлених недоліків та помилок при наданні акушерської допомоги.

1 грудня 2017 року на ім'я Ректора ДЗ "ДМА", член-кореспондента НАМН України, професора Тетяни Олексіївни Перцевої надійшла подяка від адміністрації 
КЗ "Кам'янська міська лікарня № 9" ДОР за проведення тренінгу. Фахівці лікувального закладу також висловили свою щиру вдячність та надію на подальшу співпрацю.Захист кандидатської дисертації

опубліковано 1 лип. 2017 р., 05:29 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 14:31 ]

Спошукач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, завідувач відділення оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями КЗ "Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром" ДОР" Пузій О.М. після успішного захисту 23 лютого 2017 року дисертації на тему: "Діагностика, хірургічне лікування та реабілітація репродуктивної функції при доброякісних захворюваннях геніталій у жінок" під науковим керівництвом завідувача кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професора, д. мед. н. Дубоссарської  Ю.О. у спеціалізованій вченій раді Д 26.613.02 при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України отримав науковий ступінь кандидата медичних наук зі спеціальності 14.01.01 "Акушерство та гінекологія" (згідно Наказу МОН України від 26.06.2017 № 936 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо присвоєння вчених звань і присудження наукових ступенів від 26 червня 2017 року»).

Вітаємо кандидата медичних наук Олександра Миколайовича Пузія та його наукового керівника, завідувача кафедри, професора  Юліанну Олександрівну Дубоссарську і бажаємо їм натхнення та подальших успіхів у роботі!

1-10 of 14