Новини


Симпозіум УАРМ 2018

опубліковано 10 черв. 2018 р., 15:16 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 10 черв. 2018 р., 16:04 ]

27-29 травня 2018 року у Палаці студентів Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, м. Дніпро відбувся міжнародний симпозіум «Теорія і практика репродукції людини», який проводила Українська асоціація репродуктивної медицини (УАРМ) спільно з ДЗ «ДМА» та Департаментом охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Проблема безпліддя на Україні та в світі є дуже актуальною, так за даними ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України» в Україні у 2016 році було зареєстровано 38998 випадків жіночого безпліддя, що склало 77,67% серед усіх випадків безпліддя, і 11210 випадків чоловічого безпліддя (відповідно у структурі – 22,33%). У 2016 році було розпочато 20020 лікувальних циклів, протягом яких передбачалося проведення лікування неплідності методами допоміжних репродуктивних технологій, у тому числі методом сурогатного материнства, і моніторинг росту фолікулів. Після розпочатих у 2016 році лікувальних циклів за допомогою допоміжних репродуктивних технологій народилось  живими 7582 немовлят. Усього в України від впровадження методів допоміжних репродуктивних технологій з 1999 по 2016 рік народилося майже 55 тисяч дітей «з пробірки».

На урочистому відкритті симпозіуму 27 травня з привітальною промовою від ДЗ «ДМА» виступив перший проректор, заслужений діяч науки і техніки України, професор Ігор Станіславович Шпонька. Протягом трьох днів на пленарних та секційних засіданнях, організованих президентом УАРМ, професором Олександром Михайловичем Юзько, прозвучали доповіді провідних спеціалістів українських клінік допоміжних репродуктивних технологій та науковців з Бельгії - Анналіси Ракка, Пола Пьєтта та Самуеля Сантос-Рибейро, з Великобританії - Софії Гамейро, з Ізраілю - Дова Фельдберга, Аві Харлева та Павла Іциксона, з Іспанії - Карлоса Саймона та з США - Елізабет Гриль.

Головуючими на засіданнях були провідні акушери-гінекологи ДЗ «ДМА» - професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Зінаїда Михайлівна Дубоссарська та завідувач кафедри акушерства і гінекології, професор Валентин Олександрович Потапов. На практичному лекторії з актуальними доповідями від ДЗ «ДМА» виступили професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Зінаїда Михайлівна Дубоссарська на тему: «Терапія невиношування вагітності», завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Юліанна Олександрівна Дубоссарська на тему: «Невиношування вагітності ранніх термінів» та професор кафедри акушерства і гінекології, професор Михайло Володимирович Медведєв на тему: «Лейоміома матки і фертильність».

 У рамках симпозіуму проведені три школи: школа репродуктолога, школа ембріолога та школа адміністрування, менеджменту та юридичного супроводу роботи клінік допоміжних репродуктивних технологій, а також майстер-клас з трансляцією операцій "Лапароскопія та гістероскопія репродукції. Жива Хірургія". Обмін науковим та практичним досвідом з актуальних питань репродукції людини між зарубіжними та вітчизняними науковцями буде дуже корисним фахівцям акушерам-гінекологам міста Дніпра та всієї України.Захист науково-дослідницьких робіт лікарів-інтернів 2018

опубліковано 5 черв. 2018 р., 13:06 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 5 черв. 2018 р., 13:42 ]

У травні 2018 року лікарі-інтерни зі спеціальності "акушерство і гінекологія" (2016-2019 років навчання) успішно захистили науково-дослідницькі роботи, які виконували протягом 2-х років навчання в інтернатурі. Відповідно до вимог "Положення про інтернатуру" кожен лікар-інтерн самостійно обрав тему наукового дослідження з актуальних питань акушерства та гінекології, під керівництвом наукового керівника - викладача кафедри написав огляд літератури, опанував сучасні методи діагностики і терапії акушерсько-гінекологічної патології, провів клінічне обстеження і лікування пацієнток, оформив 30 карт тематичних хворих, здійснив статистичну обробку та узагальнення отриманих результатів. 

На прилюдному захисті всі лікарі-інтерни з мультимедійними презентаціями доповідали про результати власних наукових та клінічних досліджень, ділилися досвідом ведення пацієнток на базах стажування різних рівнів надання перинатальної допомоги. Найкращі теоретичні знання на захисті НДР показали Шевченко Інна Віталіївна  з темою: "Передлежання плаценти" під науковим керівництвом доцента В.В. Лебедюка, Діденко Зоя Миколаївна з темою: "Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти" та  Зеленьова Анна Олександрівна з темою: "Передчасний розрив плідних оболонок" під науковим керівництвом завідувачки кафедри, професора Ю.О. Дубоссарської. Нестандартний підхід з використанням психологічного тестування для обгрунтування вагітною раціонального вибору методу родорозрішення при наявності рубця на матці при виконанні НДР на тему: "Вагінальні пологи після кесарева розтину" під науковим керівництвом доцента В.В. Лебедюка показала Колосок Валерія Сергіївна.

Отриманий досвід наукової роботи буде корисним молодим лікарям у майбутньому при аналізі практичної роботи для покращенні якості надання медичної допомоги вагітним і гінекологічним хворим. Результати виконання НДР будуть враховані на заключній атестації лікарів-інтернів на отримання звання лікаря-спеціаліста наприкінці інтернатури.


        

МОЗ України запускає онлайн-платформу з протоколами на засадах доказової медицини

опубліковано 19 трав. 2018 р., 03:55 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 19 трав. 2018 р., 03:55 ]

Близько тисячі клінічних протоколів на засадах доказової медицини англійською мовою відтепер доступні в онлайн-режимі для зареєстрованих користувачів на ресурсі guidelines.moz.gov.ua. Ця інтерактивна послуга є першим в Україні рішенням такого роду.

Надання доступу медичним працівникам до клінічних протоколів на засадах доказової медицини стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України з компанією фінського медично-наукового товариства Duodecim Medical Publications Ltd, яка спеціалізується на комплексних рішеннях в сфері доказової медицини.

Наразі МОЗ України працює над перекладом доказових клінічних протоколів. У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.

Використання у лікарській практиці нових клінічних протоколів – один із найважливіших шляхів впровадження доказової медицини в нашій країні. 28 квітня 2017 набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 р., який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи. Уже більше року українські лікарі можуть впроваджувати у своїй роботі ефективні методи діагностики та лікування.

Клінічні протоколи на засадах доказової медицини - це перш за все чіткий алгоритм дій для практикуючих лікарів. Впровадження міжнародних протоколів сприяє узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях, а також гарантує, що кожен пацієнт отримає високий рівень надання медичної допомоги.

За матеріалами сайта МОЗ України

Нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи "Крок 3"

опубліковано 19 трав. 2018 р., 00:16 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 19 трав. 2018 р., 00:20 ]

17 травня 2018 року у рамках XV Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання вищої медичної освіти в Україні» на базі конгрес-центру ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» відбулася перша нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» для спеціальності «Медицина» на тему: «Напрями вдосконалення післядипломної освіти лікарів за результатами складання субтесту з завдань типу USMLE».

Від ДЗ «ДМА» у нараді-тренінгу прийняли участь заступник голови комітету фахової експертизи ліцензійного іспиту «Крок 3» для спеціальності «Медицина» «Невідкладні стани у акушерстві і гінекології», завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО Дубоссарська Юліанна Олександрівна та заступник голови комітету фахової експертизи «Невідкладні стани у внутрішній медицині», завідувач кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини ФПО Потабашній Валерій Аркадійович, які були відібрані ДО «Центр тестування» за результатами відкритого конкурсного відбору 22 грудня 2017 року.

Під час наради-тренінгу виступила директор Державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України», д. п. н., професор Булах Ірина Євгенівна, яка ознайомила учасників тренінгу з Постановою Кабінету Міністрів України № 334 від 28.03.2018 року «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я». Атестація здобувачів ступеня вищої освіти «магістр» за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» буде здійснюватися у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, який складатиметься з чотирьох компонентів: інтегрований тестовий іспит «Крок»; об’єктивний структурований практичний (клінічний) іспит, під час якого перевірятимуться практичні навички випускника; міжнародний іспит з основ медицини та іспит з англійської мови професійного спрямування. У своїй доповіді директор ДО «Центр тестування», професор І.Є. Булах розглянула методику і результати відкритого конкурсного відбору голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка», а також питання розроблення рекомендацій щодо зміни навчальних програм і удосконалення змісту підготовки в інтернатурі за результатами складання лікарями-інтернами субтесту з завдань типу USMLE.

Заступник директора ДО «Центр тестування» з організації та проведення ліцензійних іспитів Войтенко Леся Петрівна провела тренінг учасників щодо написання тестових завдань ліцензійних іспитів та методики здійснення первинної, технічної та фахової експертизи тестових завдань.

Наступна нарада-тренінг голів та заступників голів комітетів фахової експертизи ліцензійних іспитів «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» для спеціальності «Медицина» у ДО «Центр тестування» запланована восени 2018 року.Імунологія репродукції 18 квітня 2018

опубліковано 13 квіт. 2018 р., 10:17 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 2 трав. 2018 р., 22:33 ]

  


18 квітня 2018 року у межах ІІІ Національного конгресу з імунології, алергології та імунореабілітації  у Культурно-діловому центрі "Менора" м. Дніпро
відбулася секція для лікарів акушерів-гінекологів на тему: "ІМУНОЛОГІЯ РЕПРОДУКЦІЇ".  
Модераторами на засіданні виступили д. мед. н., професор Дубоссарська З. М. та д. мед. н., професор Подольський В. В.

На засіданні від кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ "ДМА" виступили професор Дубоссарська З. М. на теми: "Імунологія репродукції", "Профілактика резус-конфлікту та гемолітичної хвороби новонароджених", "Можливості оптимізації лікування хворих з акушерським сепсисом", а також професор Дубоссарська Ю. О.  на теми: "Акушерський антифосфоліпідний синдром" та "Репродуктивне здоров’я молоді: проблеми і перспективи".

З цікавими доповідями від ДУ "ІПАГ НАМН України" виступили  д. мед. н. Захаренко Н. Ф., к. мед. н. Подольський Вл. В.,  від ЗМАПО - професор Луценко Н. С., від ЛНМУ ім. Д. Галицького - д. біол. н., доцент Гаврилюк А. М. 

У заході прийняли участь понад 100 лікарів акушерів-гінекологів Дніпропетровської області та інших областей України.


Результати складання ЛІІ Крок-3 ЗЛП 2018

опубліковано 10 квіт. 2018 р., 11:00 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 10 квіт. 2018 р., 11:56 ]

6 квітня 2018 року Центр тестування при МОЗ України оприлюднив результати складання ліцензійного інтегрованого іспиту Крок-3 "Загальна лікарська підготовка" від 27 березня 2018 року. 

Серед 26 лікарів-інтернів 1 року навчання зі спеціальності "Акушерство і гінекологія" найкращі результати показали Клішина Ольга 89,2%, Уфнаровська Ольга 88,1%, Цололо Ольга 87,6%; Гулідіна Аліна, Дворецький Дмитро та Ющенко Максим 84,5%; Збарська Анастасія і Сінчевська Аліна 84%; Голік Олена 83,5%, Ляховенко Дарія і Мостова Лілія 83%.

Вітаємо 23 лікарів-інтернів, які успішно склали іспит з результатом понад 70,5% правильних відповідей, і бажаємо подальших успіхів у навчанні!

Пов’язане зображенняКонференція "Актуальні питання репродуктивної медицини" 2018

опубліковано 28 бер. 2018 р., 14:21 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 28 бер. 2018 р., 14:24 ]

22-23 березня 2018 року у місті Дніпро відбулася четверта науково-практична конференція з міжнародною участю "Актуальні питання репродуктивної медицини в Україні" під егідою Міністерства охорони здоров'я України, Асоціації акушерів-гінекологів України, Української асоціації нефрологів та фахівців з трансплантації нирки, Інституту нефрології НАМН України, Національної академії медичних наук України, Дніпропетровської медичної академії. В рамках конференції 23 березня вперше було проведено міждисциплінарний симпозіум "Нирки і жіноче здоров'я". На відкритті конференції привітальне слово оголосила Ректор ДЗ "ДМА", член-кореспондент НАМН України, професор Тетяна Олексіївна Перцева.

У конференції взяло участь понад 600 лікарів акушерів-гінекологів, нефрологів, трансплантологів, урологів з усієї України, ближнього і далекого зарубіжжя, в тому числі лікарі-інтерни, клінічні ординатори зі спеціальності "акушерство і гінекологія" та слухачі циклу тематичного удосконалення "Актуальні питання акушерства, гінекології та перинатології", які навчаються на кафедрі.

На конференції серед 80 цікавих доповідей провідних науковців прозвучало 13 доповідей від співробітників кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, а саме: завідувачки кафедри, професора Ю.О. Дубоссарської, професора З.М. Дубоссарської та доцента В.В. Лебедюка. Крім того співробітниками кафедри підготовлено 6 стендових доповідей з актуальних питань акушерства і гінекології.

Вперше на конференції проведено майстер-клас з патології шийки матки за участю доцента кафедри В.В. Лебедюка. 

Учасникам  конференції була надана чудова можливість професійного спілкування та зміцнення дружніх контактів. 
Он-лайн конференції з питань планування сім’ї

опубліковано 18 бер. 2018 р., 01:37 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 2 трав. 2018 р., 22:23 ]

Безперервний професійний розвиток фахівців у сфері охорони здоров’я - це безперервний процес навчання та вдосконалення професійних компетентностей фахівців після здобуття ними вищої освіти у сфері охорони здоров’я та післядипломної освіти в інтернатурі, що дозволяє фахівцю підтримувати або покращувати стандарти професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я та триває впродовж усього періоду професійної діяльності. Особливої уваги набувають сучасні можливості для безперервного професійного розвитку – дистанційна освіта, зокрема он-лайн семінари та конференції для лікарів різних спеціальностей.

У 2018 році з ініціативи завідувачки кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», професора Ю.О. Дубоссарської, професора З.М. Дубоссарської та завідувачки обласним центром планування сім’ї та репродукції людини, який розташований у КЗ «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР», к.м.н. О.І. Мальцевої започатковано проведення 10 щомісячних он-лайн конференцій з питань планування сім’ї для медичних працівників закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області. Роль планування сім’ї в Україні та світі стосується таких важливих аспектів для збереження репродуктивного здоров’я та продовження активного довголіття жінок, як зниження материнської та малюкової смертності, профілактика незапланованої вагітності, зниження рівня захворюваності жінок на серцево-судинну та онкологічну патологію, профілактика запальних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом, питання контрацепції та прегравідарної підготовки подружніх пар, які є дуже актуальними.

Трансляції доповідей за допомогою телемедійних технологій для закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області відбуваються з конференц-залу Комунального закладу «Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром» ДОР» (головний лікар, к.м.н. - Л.І. Падалко). Заходи проводяться відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації № 202/0/197-18 від 2 лютого 2018 р. «Про проведення навчальних телеконференцій для лікарів-акушерів-гінекологів, лікарів загальної практики – сімейних лікарів».

14 лютого та 14 березня 2018 року згідно плану відбулися перші он-лайн конференції з планування сімї, на яких професор З.М. Дубоссарська висвітлила питання застосування фолатів для профілактики вроджених вад розвитку плода та покращення репродуктивного здоров’я і якості життя жінок, а завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, професор Ю.О. Дубоссарська як співавтор ознайомила лікарів з Резолюцією Експертної ради  «Оптимізація служби планування сімї в Україні в реалізації сучасної стратегії збереження здоров’я жінки» від 24 лютого 2017 р., яка доповнює існуючи нормативні документи, насамперед клінічний протокол з планування сімї. Заходи мали значний професійний інтерес, зокрема до першої та другої трансляцій у мережі Інтернет підключилися 67 та 96 закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області відповідно. Третя трансляція з доповіддю професора З.М. Дубоссарської з післяпологової контрацепції відбулася 11 квітня 2018 року.

Інструкція для підключення:

МОЗ скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації

опубліковано 13 бер. 2018 р., 11:39 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 13 бер. 2018 р., 11:40 ]13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я.

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

МОЗ в процесі реформування галузі змінює принципи збирання даних для управлінських потреб. Тому першочерговим завданням є істотне скорочення кількості облікових форм із одночасним зменшенням кількості полів у них. Прийняття Наказу № 157 - перший крок на цьому шляху.

Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:

№ 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»

№ 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»,

№ 025-3/о «Медична карта студента № __»

№ 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»

№ 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»

№ 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»

№ 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»

Це ті облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як свідчить практика, для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів та печаток. Так звичайний талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) має майже 40 полів для заповнення.

Для подальшої обробки дані з паперових талонів виписувались або переносились в комп'ютер, а медичний персонал повинен був вручну перераховувати значну кількість талонів за різними показниками. Щоб уявити масштаби проблеми, варто врахувати, що кількість візитів пацієнтів до амбулаторних закладів в Україні сягає сотні мільйонів щорічно.

Облік пацієнтів на первинній ланці має бути адекватним та ефективним. Тому замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів». Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.
На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі, однак, що дуже важливо, кількість інформації для її заповнення в рази менша за існуючі форми. Також наказ суттєво спрощує і форму узагальнення обліку візитів № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів».

Із набранням чинності наказу, значно зменшується паперове навантаження на лікарів. Це своєю чергою сприятиме побудові пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я. Викорінюючи радянську спадщину та створюючи адекватні умови для роботи медичного персоналу, уже з цього року на первинній ланці впроваджуються кардинальні та якісні зміни. Оновлена первинна ланка зможе вирішувати більшість проблем пацієнтів, адже згідно з даними ВООЗ близько 80% звернень пацієнтів можна вирішити саме на прийомі у сімейного лікаря.

Це та ситуація, коли ми інвестуємо в лікаря, щоб у підсумку виграв пацієнт. Адже замість заповнення давно нікому непотрібних форм та звітів, лікарі нарешті матимуть змогу приділити час пацієнтам та навчанню.

Продовження

Тематика переривчастих курсів 2018

опубліковано 7 лют. 2018 р., 09:10 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 7 лют. 2018 р., 09:19 ]

"Погоджено"

Заступник директора ДОЗ ОДА Григорук О.П.
«25» січня 2018 року

ТЕМАТИКА

переривчастих курсів лікарів-акушерів-гінекологів Дніпропетровської області на 2018 рік


№ з/п

Тематика

Дата проведення

Доповідач

1.

Багатоплідна вагітність. Ведення вагітності та пологів.

Лютий
28.02.2018

Доцент Ю.М. Дука

2.

Патологія печінки та вагітність.

Проф. Дубоссарська Ю.О.

3.

Сучасний підхід до лікування хронічного сальпінгіту, оофориту та трубного безпліддя.

Проф. Дубоссарська З.М.

4.

Новітні технології в діагностиці та лікуванні патології шийки матки.

 Доцент В.В. Лебедюк

5.

Організаційні питання. Підсумки діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 2017 рік.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Експертиза тимчасової втрати працездатності при гінекологічних захворюваннях, вагітності та пологах.

Березень

28.03.2018

Позаштатний фахівець ДОЗ ОДА з питань експертизи тимчасової непрацездатності Подвігіна Т.В.

2.

Проект наказу – гіпертензивні розлади у вагітних. Сучасний погляд на стару проблему.

 Проф. Дубоссарська Ю.О.

3.

Діагностика та лікування прееклампсії, еклампсії.

доц. Сединкин В.А.

4.

Гіперпластичні процеси ендометрію. Діагностика. Консервативне та оперативне лікування.

Проф. Медведєв М.В.

5.

Преіндукція та індукція пологів: від теорії до практики

 Доцент В.В. Лебедюк

6.

Організаційні питання.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Запальні захворювання жіночих статевих органів.

Квітень

25.04.2018

 

Професор А.А. Суханова

2.

Ведення вагітності та пологів у пацієнток з патологією щитоподібної залози.

Проф. Дубоссарська З.М.

3.

Ведення вагітності у пацієнток з патологією нирок.

проф. Потапов В.О.

4.

Вагітність внаслідок ДРТ. Статистика Дніпропетровської області.

Головний спеціаліст Каїра К.В.

5.

Особливості ведення вагітності внаслідок ДРТ.

К.м.н. Кияненко В.І. Клініка репродуктивної\ медицини ім. проф. Грищенка В.І.

6.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Патологія серця та вагітність.

Травень

16.05.2018

 Доцент Л.І. Васильєва

2.

Вибір методу пологорозрішення внаслідок ДРТ.

Проф. Медведєв М.В.

3

Діагностика та лікування післяпологових гнійно-септичних ускладнень.

Проф. Потапов В.О.

4.

Інфекційний контроль, раціональна антибіотикопро-філактика та антибіотикотерапія в акушерстві з позицій епідеміології.

 Епідеміолог Нестеренко І.В.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

  1.

Синдром гіперпролактинемії: погляд лікаря акушера-гінеколога.

Липень 

04.07.2018

Проф. Дубоссарська Ю.О.

2.

Біохімічний скринінг під час вагітності. Терміни обстеження, трактовка результатів, прогнозування спадкової патології.

Інвітро

3.

Профілактика раку молочної залози. Наказ МОЗ № 396.

Головний спеціаліст Каїра К.В.

4.

Рак грудної залози: профілактика, скринінг, обстеження, сучасні можливості лікування, спостереження.

Лікар-онкохірург КЗ «КОД» ДОР» Ткачук О.Г.

5.

Формування діагнозу при онкопатології жіночої статевої сфери.

Дьякова В.М.

6.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Надання допомоги вагітнім, роділлям та породіллям  при ГРВІ, грипі і пневмоніях.

Вересень

26.09.2018

 

Асистент Л.П. Грек

2.

Статистика передчасних пологів у Дніпропетровській області. Тактика при передчасних пологах.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

3.

 Допомога жінкам з ускладненнями після регіональної анестезії. Погляд акушера-гінеколога.

 Проф. Потапов В.О.

4.

Ранні втрати вагітності

Проф. Дубоссарська Ю.О.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Акушерські кровотечі. Організація надання допомоги в Дніпропетровській області.

Жовтень
24.10.2018

Головний спеціаліст К.В. Каїра

2.

Сучасна концепція інтенсивної терапії масивних акушерських кровотеч.

доцент Сединкин В.А.

3.

Алгоритм консервативних методів зупинки акушерської кровотечі

 Доцент В.В. Лебедюк

4.

Сучасні підходи до забезпечення якості життя жінок репродуктивного віку

 Проф.
Дубоссарська З.М.

5.

Організаційні питання. Підсумки діяльності акушерсько-гінекологічної служби області за 3 квартали 2018 року.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

1.

Діагностика дистресу плоду під час вагітності та пологів. Тактика лікаря-акушера-гінеколога.

 

 

Листопад
28.11.2018

Проф. Потапов В.О.

2.

 Дистоція плечиків. Акушерська тактика.

Головний спеціаліст К.В. Каїра

3.

Рекомендації ВООЗ для формування позитивного досвіду вагітності (2017 р.)

Проф.
Дубоссарська Ю.О.

4.

Післяпологова контрацепція

 Проф.
Дубоссарська З.М.

5.

Організаційні питання

Головний спеціаліст К.В. Каїра

   1.

Організаційні питання (підготовка до річних звітів)

Грудень
19.12.2018

Головний спеціаліст К.В. Каїра

Нач. КЗ  “ОІАЦМС”
Росточило С.С.

1-10 of 21