Новини‎ > ‎

Дуетна лекція для сімейних лікарів 2019

опубліковано 25 бер. 2019 р., 14:06 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 2 квіт. 2020 р., 13:40 ]
21 березня 2019 року в рамках спільного проекту Дніпропетровської обласної ради та ДЗ "ДМА" з дуетною лекцією на тему: "Особливості ведення фізіологічної вагітності сімейним лікарем, застороги, які виникають. Алгоритм дій" вперше виступили співробітники кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО, експерт за напрямом «Акушерство і гінекологія» Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної ради, завідувач кафедри, професор Ю.О. Дубоссарська та доцент В.В. Лебедюк.

Це була перша лекція у 2019 році з трирічного проекту, який на сьогоднішній день включає 23 теми з актуальних питань практичної діяльності сімейного лікаря.  

Вступне слово щодо важливості дистанційного навчання для підвищення кваліфікації лікарів ЗПСМ було надано Раднику Голови Дніпропетровської обласної ради В.О. Павлову та Проректору з наукової та лікувальної роботи ДЗ "ДМА", професору В.Й. Мамчуру. 

Перша частина лекції була присвячена організаційним питанням надання акушерської допомоги сімейними лікарями при фізіологічній вагітності згідно наказів та клінічних протоколів МОЗ України та наказу Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної ради щодо маршрутизації вагітних, а також своєчасній взаємодії між лікарем загальної практики та акушером-гінекологом. 

У другій частині лекції  висвітлювалися алгоритми дій сімейного лікаря при невідкладних станах у вагітних, зокрема при акушерських кровотечах, гіпертензивних розладах та при дистресі плода при вагітності.

Після закінчення лекції сімейні лікарі усіх міст та районів області мали можливість задати питання доповідачам у прямому ефірі.

Підсумовуючи сказане, експерт за напрямом «Загальна практика – сімейна медицина» Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної ради, заступник Голови науково-практичної Асоціації сімейних лікарів Дніпропетровської області Н.В. Пучкова підкреслила, що всі лікарі загальної практики - сімейні лікарі повинні пройти двотижневі курси з ведення фізіологічної вагітності на кафедрі акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ "ДМА".


Відео-трансляція лекції опублікована на сайті медичної академії та постійно доступна для дистанційного навчання за посиланням: