Волонтерські ініціативи

Свято для особливих дітей

опубліковано 2 трав. 2018 р., 21:53 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 3 трав. 2018 р., 10:28 ]12 квiтня 2018 року у м. Днiпро вiдбулося благодiйне свято на пiдтримку дiтей з дiагнозом: дитячий церебральний параліч. 

Волонтери тa жителi мiста у дитячому будинку з вiддiленням медико-соцiальної реабiлiтацiї органiзували для малюкiв  розважальну шоу-програму з анiматорами i театральною постановкою. 

Небайдужими залишилися і лiкaрi-iнтерни 2 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія" кафедри акушерства, гiнекологiї та перинатологiї ФПО Пономаренко Євгенія, Єргієва Ольга, Шевченко Інна, Пудич Анастасія та Темченко Анна, які взяли активну участь у святi та подарували дiтям частинку радостi та тепла. 

Для таких особливих дiтей подiбнi заходи - це можливість додати позитивних емоцiй в життi та навчитися спiлкуванню з навколишнiм свiтом.

Майбутні лікарі з великим серцем

опубліковано 15 груд. 2017 р., 08:48 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:41 ]

Напередодні Новорічних свят кожна людина сподівається на диво і намагається створити чарівну казку для своїх рідних та близьких. Проте є особливі діти, життя яких складне від народження.

10 грудня 2017 року лікарі-інтерни 1 року навчання зі спеціальності "Акушерство і гінекологія" разом с асистентом кафедри Людмилою Прокопівною Грек відвідали благодійний ярмарок для дітей з дитячим церебральним паралічем та іншими захворюваннями опорно-рухового апарату у Дніпропетровському дитячому будинку-інтернаті. 

Такі заходи у незвичайному форматі дитячого супермаркету регулярно проводяться волонтерами фонду "Даруємо радість", які допомагають дітям зі складним дитинством стати повноцінними особистостями і  повноправними членами нашого суспільства. Майбутні лікарі Аліна Сінчевська, Ольга Кіковка, Анастасія Павленко, Олександр Каплун, Олена Голік, Ольга Цололо, Руслана Халимендик, Дар'я Хухрій, Ліна Рибачок, Лілія Мостова безоплатно надали для проведення ярмарку: дитячі розвиваючі книги, набори для творчості, одяг, іграшки, засоби догляду та особистої гігієни.

За успіхи у навчанні, гідну поведінку, шефську допомогу молодшим дітям, спортивні успіхи, роботу з наведення порядку і затишку в інтернаті діти заробляють ігрову валюту - "радіки" від слова "радість", які дозволяють їм за власним вибором придбати у дитячому супермаркеті канцтовари, приладдя для творчості, засоби гігієни, іграшки, книги і багато іншого. У кожної дитини формується чітке розуміння, що відповідальність і праця сприяють чесному заробітку і достатку у майбутньому. Не кожен з цих дітей, в силу особливостей розвитку, вміє мислити логічно і послідовно. Тому вселити їм певні життєві правила, як аксіому,  це дієвий спосіб виховати самостійну і  цілеспрямовану особистість. Волонтери допомагають дівчаткам та хлопчикам підрахувати свої здобутки і витратити їх у дитячому супермаркеті з користю.

Спілкування в теплій, світлій атмосфері - найголовніше для таких дітей. Щире та дбайливе відношення до особливих дітей формує їх подальше ставлення до навколишнього світу  і суспільства та змінює на краще дорослих людей, які вчаться радіти кожній хвилині життя.

Після відвідування заходу лікар-інтерн Руслана Халимендик (Росоловська) поділилася своїми враженнями на сторінці Facebook:


Допомогла врятувати життя дитині

опубліковано 1 лип. 2017 р., 01:53 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:40 ]

25 червня 2017 року о 19:00 відбувся благодійний забіг "Genesis Music Run for Kiddo" від Соборної площі до Набережної Перемоги на дистанцію 5 кілометрів, який був організований по усім спортивним канонам за участю президента федерації легкої атлетики міста Дніпро Марини Філатової.

Початковою метою забігу було зібрати гроші на окклюдер для операції на серці 4-річного хлопчика Тимура Домалеги з тяжкою вродженою вадою серця - дефектом міжпередсердної перегородки, але після закінчення основної частини заходу організатори "Genesis Music Run" повідомили, що отриманих грошей вистачить на медичну допомогу ще одній хворій дитині - Олексію Погодину, якому також необхідна операція на серці.

У спортивному заході з бігу взяли участь близько 500 жителів міста, професіоналів та аматорів, серед яких була лікар-інтерн акушер-гінеколог 2 року навчання Катерина Борзенко, яка не тільки успішно подолала дистанцію, а й фінішувала у першій сотні.

Завдяки спільним зусиллям успішні операції на серці у хворих дітей відбулися восени 2017 року у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України у місті Києві. 

Бажаємо їм міцного здоров'я і тривалого щасливого життя!

Для довідки: 
Окклюдер - спеціальний мікропристрій з біологічно інертного матеріалу, який вводиться в складеному стані в організм людини без розтину грудної порожнини ендоваскулярним методом через стегнову вену і по кровоносних судинах доставляється до серця, де він розкривається як парасоля, виконуючи роль "заплатки" в місці дефекта серцевої тканини, і фіксується.  Різні моделі окклюдерів використовують при вроджених вадах серця: відкрита артеріальна протока, дефекти міжпередсердної або міжшлуночкової перегородки, відкрите артеріальне вікно.

Виставка особливих художників

опубліковано 1 лип. 2017 р., 01:01 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:40 ]21 червня 2017 року лікарі-інтерни акушери-гінекологи 2 року навчання вперше разом з асистентом кафедри Л.П. Грек відвідали третю благодійну виставку робіт вихованців будинку-інтернату для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, яка відкрилась у Музеї українського живопису у місті Дніпро.

Наївні, позитивні та дуже яскраві малюнки, які відбивають багатий внутрішній світогляд особливих юних митців, прикрашають музейний простір разом з постійною музейною експозицією, що знайомить з розмаїттям творів дніпропетровської живописної школи. 

Кожен лікар-інтерн, який відвідав музей, мав змогу не тільки роздивитися незвичні дитячі роботи, а й допомогти талановитим дітям, тому що всі зібрані кошти підуть на придбання матеріалів для малювання.

1-4 of 4