Волонтерські ініціативи

Екскурсії лікарів-інтернів до Діорами та Музею АТО 2019

опубліковано 7 груд. 2019 р., 08:29 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 7 груд. 2019 р., 09:25 ]

23 жовтня 2019 року напередодні 76-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників лікарям-інтернам 1 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія" Булак Дарині, Гуренко Юлії, Лобунько Катерині, Сокол Юлії, Сухоцькій Анастасії, Чесняк Ганні, Шевченко Юлії і Ярошенко Владиславу випала нагода відвідати одну з пам'яток нашого міста – Діораму «Битва за Дніпро». 

Внаслідок Битви за Дніпро радянські сили відвоювали значну частину України у німців, ліквідували оборону ворога на великій ділянці вздовж Дніпра, форсували його і захопили стратегічні плацдарми на правому березі. За приблизними підрахунками, загальні втрати обох сторін у битві за Дніпро сягали двох мільйонів чоловік (від 1,200,000 до 1,500,000 загиблих, поранених і полонених з радянського боку; від 400,000 до 600,000 — з боку противника). Для відтворення загальної картини і окремих епізодів героїчного бою були вивчені документи учасників форсування Дніпра, їхні спогади, листи, накази і зведення часів Другої світової війни. Головною прикрасою діорами є величезне, суцільне полотно площею 840 м2.  Кожна людина, кожна сцена, які зображені на тому полотні, мають свою історію, яку неможливо забути. Там зображений і чоловік із двома гранатами в руках, який ціною свого життя намагався врятувати своїх товаришів і забрати на той світ якомога більше ворогів, і жінка-снайпер Зоя, яка своєю влучністю і мужністю нічим не відставала від інших солдат-чоловіків, а також медична-сестра Неля, котра винесла з поля бою більш ніж 80 поранених солдатів.  Насамперед вражає сама атмосфера відважності і нескореності людей, яка переплелась з усією трагічністю і жахливістю тієї події. Звукове оформлення залу, короткі відео, які транслюються - все це надихає на глибоке осмислення військового часу. Ця трагічна подія в історії України навічно залишиться в пам'яті. Ми завжди вдячні воїнам-визволителям, що віддали життя заради свободи.


Лікарі-інтерни 1 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія" Сущенко Аліна, Шевченко Анастасія, Головянко Тіна, Спивак Олена, Биваліна Олена, Сидоренко Аліна відвідали Музей АТО - «Шляхами Донбасу», який відкрито у Дніпрі 25 травня 2016 року.  Його створення - це спільна праця ветеранів АТО, волонтерів, науковців, художників і працівників Дніпропетровської облдержадміністрації.

Завдяки художньому концепту Віктора Гуйкало, експозиція унікальна і зовсім не схожа на те, що ми звикли бачити у більшості музеїв України.  Відвідувач потрапляє у музей через блокпост, далі прямує дорогою через місця, де були найзапекліші бої. Праворуч від дороги - мирний Дніпро, що тримає оборону та допомагає фронту, ліворуч - зона зіткнення та війни. Між блокпостом на початку дороги та розбитою зупинкою «Піски» – хронологія подій на Сході. Деякі знаки привезли з зони АТО, більшість техніки теж з передової. На вуличній експозиції «Шляхами Донбасу» представлені бойова машина, башта танка, полковий міномет, інші зразки озброєння, а також карета швидкої допомоги та макет блокпосту з бетонних блоків. Центр вуличної експозиції - скульптурна композиція «Солдат і дівчинка», а також дорога, навколо якої встановлені вказівні знаки з назвами міст Донецької та Луганської областей. За броньованою машиною піхоти встановлено велику металеву конструкцію, що зображує понівечені залишки Донецького аеропорту і є своєрідним монументом «кіборгам», які обороняли аеропорт протягом 242 днів.

Таким чином, історичне минуле і сьогодення переплелися героїчними подіями. 

Свято до Дня медичного працівника 2019

опубліковано 16 черв. 2019 р., 11:47 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 16 черв. 2019 р., 12:30 ]

13 червня 2019 року напередодні свята Дня медичного працівника, який відмічають щорічно у третю неділю червня, лікарі-інтерни зі спеціальності "акушерство і гінекологія" влаштували справжній концерт з українськими піснями й східними танцями, які чергувалися з віршами про медиків та жартівливими відеороліками про завідувачів відділень та лікарів Дніпропетровського обласного перинатального центру.

На свято запросили співробітників кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ "ДМА" та всіх співробітників перинатального центру, лікарів, медичних сестер та молодший медичний персонал на чолі з головним лікарем, заслуженим лікарем України Людмилою Іванівною Падалко.

З привітальними словами виступили завідувач кафедри, професор Ю.О. Дубоссарська, головний лікар Л.І. Падалко та заступники головного лікаря Л.Г. Захарченко та Д.Г. Волков.

Головним режисером свята стала талановита поетеса, а за сумісництвом - завідувач Регіонального організаційно-методичного моніторингового центру з підтримки грудного вигодовування Раїса Миколаївна Захарченко.

Лікарі-інтерни 1-3 років навчання на базі стажування у ДОПЦС вперше показали свої акторські та музикальні здібності й таланти, створили чудову святкову атмосферу з великою повагою до старших колег та традицій.

Поряд  з лікарями-інтернами всіх присутніх зачарувала незабутнім голосом майбутня студентка Дніпропетровської медичної академії Людочка Падалка.

Концерт завершився словами з заповіту жінки-легенди ХХ століття, лауреата Нобелівської премії Миру, фундаторки Ордену милосердя, святої при житті, - матері Терези:

Люди бувають нерозумними, нелогічними і егоїстичними - і все ж люби їх!
Коли ти робиш добро, то люди звинувачуватимуть тебе у затаєній особистій користі і самолюбстві - і все ж виявляй доброту!
Якщо ти досягнув успіху, то може з’явитися багато фальшивих друзів і справжніх ворогів - і все ж досягай успіху!
Якщо ти чесний і відвертий, то люди обманюватимуть тебе - і все ж будь чесним і відвертим!
Те, що ти будував роками, може бути зруйнованим в одну мить - і все ж будуй!
Люди потребують допомоги, але вони згодом дорікатимуть тобі за неї - і все ж допомагай людям!
Якщо ти досягнув безмежного щастя, тобі будуть заздрити - і все ж будь щасливим!
Добро, яке ти зробив сьогодні, люди забудуть завтра - і все ж твори добро!
Ділись із людьми кращим, що в тебе є, і цього ніколи не буде достатньо - і все ж ділись найкращим!
Зрештою, ти сам переконаєшся, що все це між тобою і Богом, і що це ніколи не було між ними і тобою!

Наприкінці свята всі актори і ведучі отримали бурхливі оплески від захопленого приємними враженнями залу та солодкі подарунки від адміністрації закладу.Лікарі-інтерни стали донорами крові

опубліковано 7 квіт. 2019 р., 10:53 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 8 квіт. 2019 р., 08:47 ]

За статистикою кожен третій житель нашої планети потребує донорської крові. Акушери-гінекологи на власному досвіді знають, що переливання компонентів крові вкрай необхідне жінкам із ускладненнями вагітності та пологів, особливо з тяжкою анемією та масивними акушерськими кровотечами, та іноді - і новонародженим. Щоб препарати донорської крові були доступні завжди і скрізь, де вони необхідні, кров має регулярно здавати достатня кількість здорових людей. Тому вкрай важливо пропагувати необхідність регулярної добровільної і безоплатної здачі крові. 

2 квітня 2019 року на базі Комунального закладу "Дніпропетровський обласний перинатальний центр" спільно з Комунальним підприємством "Дніпропетровська обласна станція переливання крові" був проведений "День донора", у якому забажали взяти участь понад 60 людей. Не всі охочі змогли здати кров через наявність протипоказань та деяких тимчасових обмежень. Серед 45 донорів, якими стали медичні працівники та співробітники закладу, родичі вагітних та породілей, добровільно здали свою кров пять лікарів-інтернів кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО зі спеціальності "акушерство і гінекологія" 2 року навчання Максим Ющенко, Ольга Кіковка, Олена Голік, Ольга Кисельова та Катерина Михалкова.

Ми висловлюємо щиру подяку всім, хто добровільно і безоплатно здав свою кров, необхідну для порятунку людських життів, і бажаємо їм міцного здоров'я.


Відвідування Історичного музею

опубліковано 28 груд. 2018 р., 21:11 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 8 квіт. 2019 р., 08:46 ]

Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького входить в п'ятірку найкращих та найстаріших музеїв України. Музей засновано 1849 року громадськістю міста з ініціативи та за безпосередньої участі Катеринославського губернатора А. Я. Фабра та директора училищ губернії Я. Д. Грахова. З 1902 по 1933 роки музей очолював видатний український історик, академік Д. І. Яворницький (1855–1940), ім'я якого було присвоєно музею 1940 року. Експонати музею розказують про історію та культуру України та інших країн – Єгипту та Греції, Японії, Індії та Китаю. Особливу увагу поціновувачів давніх артефактів пригортають предмети побуту, прикраси, посуд, що показують різноманітні сторони життя скіфів та сарматів. Унікальними експонатами музею є половецькі кам'яні «баби», монументальні кам'яні скульптури, які з'явилися на території сучасної України більше 6 тисяч років тому, Керносівський ідол, кам'яна статуя епохи мідної доби, та колекція козацьких старожитностей.

5 грудня 2018 року лікарі-інтерни зі спеціальності "акушерство і гінекологія" 1 року навчання: Варивода Єлизавета, Єчин Станіслав, Лубенська Аліна, Сікора Анна, Колеснікова Марина, Меркушева Анна, Сучкова Ольга, Сергієнко Антон, Войтенко Дмитро та Горлова Юлія відвідали історичний музей ім. Дмитра Яворницького і поділилися своїми враженнями, оскільки історичний музей – це те саме місце, де минуле стає близьким та реальним.

Юлія Горлова: «Екскурсовод розповів нам багато цікавого про історію рідного краю, видатних політичних діячів та людей мистецтва, що жили та творили на Дніпропетровщині. Ми бачили багато різних речей, якими користувалися давні племена, що мешкали на території нашої країни: монети, жіночі прикраси, посуд та зброю. Було цікаво уявляти повсякдення давніх племен.  Ми з захопленням роздивлялися українські вишиванки, вирізні скрині для прикрас та музичні інструменти. Козацькі шаблі, люльки, пістолети – все це хотілося потримати в руках. В музеї багато книг, які розповідають про історію України, але ще відвертіше про неї говорять матеріальні докази минулого. Наприклад, свідоцтва про одруження, одяг, меблі та інші предмети домашнього декору. Все це дозволяє нам відчути зв'язок з усіма поколіннями людей, що жили на території нашої рідної землі та створювали її історію та красу».


Акція "Кращий подарунок - життя"

опубліковано 21 груд. 2018 р., 13:25 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 10 трав. 2019 р., 18:52 ]

За традицією, зранку у День святого Миколая діти отримують подарунки, які сховані під подушками. Тому вони вірять у диво, яке здійснює святий Миколай і вчаться в святого бути милосердними. З 17 по 19 грудня 2018 року за ініціативи Асоціації молодих донорів України (координатор - Максим Карамушка, випускник ДЗ "ДМА") до Дня святого Миколая у Комунальному підприємстві "Дніпропетровська обласна станція переливання крові" проводилася благодійна донорська акція "Кращий подарунок - життя". 

Кров, зібрана під час цієї акції, була спрямована на допомогу маленьким пацієнтам у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, відділенні патології новонароджених та відділенні виходжування недоношених Комунального закладу "Дніпропетровський спеціалізований клінічний медичний центр матері та дитини імені професора М.Ф. Руднєва", а також на ургентні потреби інших лікувально-профілактичних закладів області у дні проведення акції. Щодня у Центрі імені професора  М.Ф. Руднєва дітям переливають велику кількість донорської крові, тому допомога маленьким пацієнтам потрібна завжди. В рамках трьох днів акції вдалося зібрати близько ста літрів крові від 212 небайдужих жителів міста Дніпро. 

Не лишилися осторонь та  прийняли активну участь у акції і лікарі-інтерни зі спеціальності "акушерство і гінекологія" кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО першого року навчання. Чотири лікаря-інтерна Сергієнко Антон, Огнева Аліна, Сучкова Ольга та Войтенко Дмитро з радістю стали донорами біля двох літрів крові для немовлят. Крім здачі крові, під час акції всі бажаючи могли принести подарунки - підгузки, дитячі суміші, засоби догляду та солодощі для діточок, які проходять лікування в Центрі матері та дитини, тому інші 30 лікарів-інтернів від щирого серця на зібрані кошти у сумі понад 2000 гривень придбали памперси та дитячі суміші.

На своїй сторінці у Facebook співробітники Комунального підприємства "Дніпропетровська обласна станція переливання крові" та лікарі Комунального закладу "Дніпропетровський спеціалізований клінічний медичний центр матері та дитини імені професора М.Ф. Руднєва" від кожного маленького хворого та його батьків висловили свою щиру вдячність кожному донору, який вклав серце і душу в цю акцію, та побажали міцного здоров'я, натхнення і сил. 

Спільними зусиллями майбутні лікарі акушери-гінекологи допомогли врятувати життя маленьких пацієнтів.


Свято для особливих дітей

опубліковано 2 трав. 2018 р., 21:53 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 3 трав. 2018 р., 10:28 ]12 квiтня 2018 року у м. Днiпро вiдбулося благодiйне свято на пiдтримку дiтей з дiагнозом: дитячий церебральний параліч. 

Волонтери тa жителi мiста у дитячому будинку з вiддiленням медико-соцiальної реабiлiтацiї органiзували для малюкiв  розважальну шоу-програму з анiматорами i театральною постановкою. 

Небайдужими залишилися і лiкaрi-iнтерни 2 року навчання зі спеціальності "акушерство і гінекологія" кафедри акушерства, гiнекологiї та перинатологiї ФПО Пономаренко Євгенія, Єргієва Ольга, Шевченко Інна, Пудич Анастасія та Темченко Анна, які взяли активну участь у святi та подарували дiтям частинку радостi та тепла. 

Для таких особливих дiтей подiбнi заходи - це можливість додати позитивних емоцiй в життi та навчитися спiлкуванню з навколишнiм свiтом.

Майбутні лікарі з великим серцем

опубліковано 15 груд. 2017 р., 08:48 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:41 ]

Напередодні Новорічних свят кожна людина сподівається на диво і намагається створити чарівну казку для своїх рідних та близьких. Проте є особливі діти, життя яких складне від народження.

10 грудня 2017 року лікарі-інтерни 1 року навчання зі спеціальності "Акушерство і гінекологія" разом с асистентом кафедри Людмилою Прокопівною Грек відвідали благодійний ярмарок для дітей з дитячим церебральним паралічем та іншими захворюваннями опорно-рухового апарату у Дніпропетровському дитячому будинку-інтернаті. 

Такі заходи у незвичайному форматі дитячого супермаркету регулярно проводяться волонтерами фонду "Даруємо радість", які допомагають дітям зі складним дитинством стати повноцінними особистостями і  повноправними членами нашого суспільства. Майбутні лікарі Аліна Сінчевська, Ольга Кіковка, Анастасія Павленко, Олександр Каплун, Олена Голік, Ольга Цололо, Руслана Халимендик, Дар'я Хухрій, Ліна Рибачок, Лілія Мостова безоплатно надали для проведення ярмарку: дитячі розвиваючі книги, набори для творчості, одяг, іграшки, засоби догляду та особистої гігієни.

За успіхи у навчанні, гідну поведінку, шефську допомогу молодшим дітям, спортивні успіхи, роботу з наведення порядку і затишку в інтернаті діти заробляють ігрову валюту - "радіки" від слова "радість", які дозволяють їм за власним вибором придбати у дитячому супермаркеті канцтовари, приладдя для творчості, засоби гігієни, іграшки, книги і багато іншого. У кожної дитини формується чітке розуміння, що відповідальність і праця сприяють чесному заробітку і достатку у майбутньому. Не кожен з цих дітей, в силу особливостей розвитку, вміє мислити логічно і послідовно. Тому вселити їм певні життєві правила, як аксіому,  це дієвий спосіб виховати самостійну і  цілеспрямовану особистість. Волонтери допомагають дівчаткам та хлопчикам підрахувати свої здобутки і витратити їх у дитячому супермаркеті з користю.

Спілкування в теплій, світлій атмосфері - найголовніше для таких дітей. Щире та дбайливе відношення до особливих дітей формує їх подальше ставлення до навколишнього світу  і суспільства та змінює на краще дорослих людей, які вчаться радіти кожній хвилині життя.

Після відвідування заходу лікар-інтерн Руслана Халимендик (Росоловська) поділилася своїми враженнями на сторінці Facebook:


Допомогла врятувати життя дитині

опубліковано 1 лип. 2017 р., 01:53 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:40 ]

25 червня 2017 року о 19:00 відбувся благодійний забіг "Genesis Music Run for Kiddo" від Соборної площі до Набережної Перемоги на дистанцію 5 кілометрів, який був організований по усім спортивним канонам за участю президента федерації легкої атлетики міста Дніпро Марини Філатової.

Початковою метою забігу було зібрати гроші на окклюдер для операції на серці 4-річного хлопчика Тимура Домалеги з тяжкою вродженою вадою серця - дефектом міжпередсердної перегородки, але після закінчення основної частини заходу організатори "Genesis Music Run" повідомили, що отриманих грошей вистачить на медичну допомогу ще одній хворій дитині - Олексію Погодину, якому також необхідна операція на серці.

У спортивному заході з бігу взяли участь близько 500 жителів міста, професіоналів та аматорів, серед яких була лікар-інтерн акушер-гінеколог 2 року навчання Катерина Борзенко, яка не тільки успішно подолала дистанцію, а й фінішувала у першій сотні.

Завдяки спільним зусиллям успішні операції на серці у хворих дітей відбулися восени 2017 року у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України у місті Києві. 

Бажаємо їм міцного здоров'я і тривалого щасливого життя!

Для довідки: 
Окклюдер - спеціальний мікропристрій з біологічно інертного матеріалу, який вводиться в складеному стані в організм людини без розтину грудної порожнини ендоваскулярним методом через стегнову вену і по кровоносних судинах доставляється до серця, де він розкривається як парасоля, виконуючи роль "заплатки" в місці дефекта серцевої тканини, і фіксується.  Різні моделі окклюдерів використовують при вроджених вадах серця: відкрита артеріальна протока, дефекти міжпередсердної або міжшлуночкової перегородки, відкрите артеріальне вікно.

Виставка особливих художників

опубліковано 1 лип. 2017 р., 01:01 Кафедра Акушерства, гінекології та перинатології   [ оновлено 23 груд. 2017 р., 10:40 ]21 червня 2017 року лікарі-інтерни акушери-гінекологи 2 року навчання вперше разом з асистентом кафедри Л.П. Грек відвідали третю благодійну виставку робіт вихованців будинку-інтернату для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, яка відкрилась у Музеї українського живопису у місті Дніпро.

Наївні, позитивні та дуже яскраві малюнки, які відбивають багатий внутрішній світогляд особливих юних митців, прикрашають музейний простір разом з постійною музейною експозицією, що знайомить з розмаїттям творів дніпропетровської живописної школи. 

Кожен лікар-інтерн, який відвідав музей, мав змогу не тільки роздивитися незвичні дитячі роботи, а й допомогти талановитим дітям, тому що всі зібрані кошти підуть на придбання матеріалів для малювання.

1-9 of 9