Загальна практика - сімейна медицина 1 рік

Для поліпшення доступності та покращення якості надання первинної медико-санітарної допомоги кафедра акушерства, гінекології та перинатології ФПО проводить підготовку лікарів на циклі спеціалізації (інтернатура) зі спеціальності загальна практика-сімейна медицина сумісно з кафедрою факультету післядипломної освіти ДДМУ

  • у м. Кривий Ріг - педіатрії, сімейної медицини та клінічної лабораторної діагностики (завідувач кафедри, д.м.н., доцент С.О. Шейко)

Перелік наказів та клінічних протоколів за посиланням

Тексти наказів за посиланням

Матеріали з акушерства і гінекології, керівництва ВООЗ за посиланням

РОБОЧИЙ (КАЛЕНДАРНИЙ) ПЛАН

занять для лікарів-інтернів із спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина»

Назва теми занять

1 день

Семінар Основи охорони репродуктивного здоров'я та організація акушерсько-гінекологічної служби. Роль сімейного лікаря в наданні акушерсько-гінекологічної допомоги населенню

Матеріали для самопідготовки №1

Семінар Прегравідарна підготовка та консультування жінки та її родини. Діагностика вагітності та спостереження за вагітними з фізіологічним перебігом вагітності по триместрах згідно із чинним клінічним протоколом. Фізіологічні зміни в організмі жінки при вагітності. Пренатальна діагностика в різні терміни гестації. Особливості ведення вагітності у дівчаток-підлітків, нормативно-правове забезпечення.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 розділи 4,5,6 № 3 № 4 № 5 № 6 № 7

Семінар Загроза переривання вагітності. Маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1 Невиношування вагітності № 2

Семінар Гіпертензивні розлади при вагітності. Прееклампсія. Еклампсія. Профілактика. Невідкладна допомога. Маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки №1 протокол 1.1

Семінар Ведення фізіологічних пологів. Юридичні аспекти пологів на дому.

Матеріали для самопідготовки № 1 розділ 8 №2 Нормальні пологи № 3 Реєстрація дитини, народженої поза закладом охорони здоров’я

2 день

Семінар Семіотика та диференційна діагностика порушень менструального циклу. Аменорея, первинна дисменорея. Дисфункціональні маткові кровотечі. Консультування та організація маршруту пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 № 3

Семінар Пухлини статевих органів: клінічна діагностика, маршрут пацієнтки. Первинна профілактика раку шийки матки до початку статевого життя

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 № 3 № 4 № 5

Семінар Запальні захворювання жіночих статевих органів, зокрема, що передаються статевим шляхом: діагностика, консультування, принцип лікування, маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1

Семінар Організація служби планування сім’ї: структура, мета, завдання. Нормативно-правове забезпечення послуг з планування сім’ї. роль сімейного лікаря в наданні консультативної медичної допомоги з планування сім’ї.

Матеріали для самопідготовки № 1

3 день

Семінар Методи контрацепції: класифікація, механізм дії, переваги, недоліки, необхідне обстеження перед початком використання, початок використання, режим використання, побічні ефекти, інструкції для пацієнтки. Невідкладна контрацепція. Покази до скерування до спеціаліста. Консультування з питань профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом у системі планування сім’ї.

Матеріали для самопідготовки № 1 Стор. 44-113

Семінар Медичні критерії прийнятності методів контрацепції (ВООЗ). Методи контрацепції відповідно до періодів життя, консультування цільових груп. Методи контрацепції для окремих груп (екстрагенітальна патологія, підлітки тощо). Реєстр жінок із захворюваннями, за якими вагітність та пологи загрожують життю матері та майбутньої дитини.

Матеріали для самопідготовки № 1 Стор. 26-43 № 2

Пр. зан. Основи охорони репродуктивного здоров’я та організація акушерсько-гінекологічної служби. Роль сімейного лікаря в наданні акушерсько-гінекологічної допомоги населенню.

Матеріали для самопідготовки №1

Пр. зан. Прегравідарна підготовка та консультування жінки та її родини. Діагностика вагітності та спостереження за вагітними з фізіологічним перебігом вагітності по триместрах згідно із чинним клінічним протоколом. Фізіологічні зміни в організмі жінки при вагітності. Пренатальна діагностика в різні терміни гестації. Особливості ведення вагітності у дівчаток-підлітків, нормативно-правове забезпечення.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 розділи 4,5,6 № 3 № 4 № 5 № 6 № 7

4 день

Лекція Семіотика та диференційна діагностика порушень менструального циклу. Аменорея, первинна дисменорея. Дисфункціональні маткові кровотечі. Консультування та організація маршруту пацієнтки.

За посиланням

Лекція Гіпертензивні розлади під час вагітності. Прееклампсія. Еклампсія. Профілактика. Невідкладна допомога. Маршрут пацієнтки

За посиланням

Пр. зан. Розвиток плідного яйця в залежності від терміну вагітності. Порушення розвитку плоду, їх попередження, перинатальні захворювання. Оцінка стану плоду (серцебиття плоду, гравідограма). Консультування з питань антенатальних шкідливих факторів (споживання наркотиків, алкоголю, куріння тощо). Медикаментозна терапія під час вагітності.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 № 3

Пр. зан. Консультування з питань підготовки до пологів, загрозливих станів під час вагітності, ознак початку пологів. Комунікативна стратегія «Школи відповідального батьківства». Планове та ургентне скерування до пологового будинку, взаємодія з вищими рівнями медичної допомоги.

Матеріали для самопідготовки № 1 додатки 1, 10, 16

Пр. зан. Ведення фізіологічних пологів. Юридичні аспекти пологів на дому.

Матеріали для самопідготовки № 1 розділ 8 №2 Нормальні пологи № 3 Реєстрація дитини, народженої поза закладом охорони здоров’я

5 день

Пр. зан. Загроза переривання вагітності. Маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1 Невиношування вагітності № 2

Пр. зан. Порушення статевого розвитку у дітей і підлітків: клінічна діагностика, консультування, маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1

Пр. зан. Ранні гестози, діагностика, невідкладна допомога. Маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2

6 день

Пр. зан. Гіпертензивні розлади при вагітності. Прееклампсія. Еклампсія. Профілактика. Невідкладна допомога. Маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки №1 протокол 1.1

Пр. зан. Перебіг та ведення післяпологового періоду. Динамічне спостереження за породіллями, організація патронажу. Консультування з питань гігієни післяпологового періоду, підтримки грудного вигодування та загрозливих симптомів у породіллі та у новонародженого. Консультування щодо методів контрацепції в післяпологовому періоді, зокрема методу лактаційної аменореї.

Матеріали для самопідготовки № 1 розділ 9 № 2 № 3 № 4 Стор. 38-40, 102-104

Пр. зан. Післяпологові ускладнення: профілактика, рання діагностика, невідкладна допомога, маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2

7 день

Пр. зан. Невідкладне акушерство: ознаки початку пологової діяльності, травматизм пологових шляхів, маткова кровотеча.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2

Пр. зан. Запальні гінекологічні захворювання у дітей та підлітків: діагностика, консультування, маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1

Пр. зан. Перименопаузальний період. Фізіологія перименопаузи та менопауза. Консультування з приводу модифікації способу життя. Профілактика остеопорозу та серцево-судинних захворювань. Маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1

8 день

Пр. зан. Семіотика та диференційна діагностика порушень менструального циклу. Аменорея, первинна дисменорея. Аномальні маткові кровотечі. Консультування та організація маршруту пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 № 3

Пр. зан. Запальні захворювання жіночих статевих органів, зокрема, що передаються статевим шляхом: діагностика, консультування, принцип лікування, маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1

Пр. зан. Пухлини статевих органів: клінічна діагностика, маршрут пацієнтки. Первинна профілактика раку шийки матки до початку статевого життя.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 № 3 № 4 № 5

9 день

Пр. зан. Консультування з питань безпліддя, планування сім’ї, вибору методу контрацепції: види, переваги, процес консультування, етапи консультування, організація маршруту пацієнтів.

Матеріали для самопідготовки № 1 Стор. 20-26

Пр. зан. Методи контрацепції: класифікація, механізм дії, переваги, недоліки, необхідне обстеження перед початком використання, початок використання, режим використання, побічні ефекти, інструкції для пацієнтки. Невідкладна контрацепція. Покази до скерування до спеціаліста. Консультування з питань профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом у системі планування сім’ї.

Матеріали для самопідготовки № 1 Стор. 44-113

Пр. зан. Медичні критерії прийнятності методів контрацепції (ВООЗ). Методи контрацепції відповідно до періодів життя, консультування цільових груп. Методи контрацепції для окремих груп (екстрагенітальна патологія, підлітки тощо). Реєстр жінок із захворюваннями, за якими вагітність та пологи загрожують життю матері та майбутньої дитини.

Матеріали для самопідготовки № 1 Стор. 26-43 № 2

Пр. зан. Організація служби планування сім’ї: структура, мета, завдання. Нормативно-правове забезпечення послуг з планування сім’ї. роль сімейного лікаря в наданні консультативної медичної допомоги з планування сім’ї.

Матеріали для самопідготовки № 1