Лікувальна робота

Основна клінічна база кафедри

Основною клінічною базою кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО є Комунальне підприємство "Дніпропетровський обласний перинатальний центр зі стаціонаром" Дніпропетровської обласної ради" третинного рівня перинатальної допомоги (генеральний директор – Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Людмила Іванівна Падалко). Лікувально-консультативну роботу співробітники кафедри проводять жінкам і новонародженим у всіх відділеннях перинатального центру у вигляді клінічних обходів, консиліумів, оперативних втручань і консультацій.

Амбулаторну консультативну акушерсько-гінекологічну допомогу мешканкам міста Дніпро та області у Дніпропетровському обласному "Центрі планування сім'і та репродукції людини" (завідувач - О.М. Щирова) надає професор кафедри сімейної медицини, професор З. М. Дубоссарська (запис за тел. реєстратури ЦПС +38097 2171131) і у консультативно-діагностичному відділенні (завідувач - О.В. Заяць) доцент Л.П. Грек (запис за тел. реєстратури КДВ +38097 1491646) .

Викладачі кафедри разом із генеральним директором Л.І. Падалко і медичним директором О.М. Пузій для лікарів перинатального центру щомісяця проводять науково-практичні конференції з доповідями з актуальних питань акушерства і гінекології, обговоренням клінічних маршрутів пацієнток і розбором найбільш унікальних клінічних випадків, крім того проводяться патолого-анатомічні конференції з розбором випадків перинатальних втрат.

Щорічно у відділеннях стаціонару і на амбулаторному прийомі співробітниками кафедри проводиться більш 1500 консультацій та більше 900 консиліумів. Найбільшу увагу співробітники кафедри приділяють наданню допомоги жінкам при ускладненнях вагітності та пологів, неплідності, звичному невиношуванні, веденні багатоплідної та індукованої вагітності, після допоміжних репродуктивних технологій, при гінекологічних захворюваннях – лейоміомі матки, ендометріозі, аномальних маткових кровотечах, патології шийки матки, при плануванні вагітності.

Відповідно до Наказу МОЗ України від 26.03.2010 № 261 "Про впровадження телемедицини в закладах охорони здоров'я" і Наказу МОЗ України від 19.10.2015 № 681 "Про затвердження нормативних документів щодо застосування телемедицини у сфері охорони здоров'я" у консультативно-діагностичному відділенні (завідувач - О.В. Заяць) завідувач кафедри, професор Ю.О. Дубоссарська і доценти кафедри проводять телемедичне консультування акушерсько-гінекологічних хворих, зокрема вагітних групи високого та вкрай високого перинатального ризику.

Телемедицина – комплекс організаційних, фінансових і технологічних заходів, що забезпечують надання дистанційної консультаційної медичної послуги, при якій пацієнт або лікар, що безпосередньо проводить обстеження та/або лікування пацієнта, отримує дистанційну консультацію іншого лікаря з використанням телекомунікацій.

Запити на телемедичне консультування (форма первинної облікової документації № 001/тм) надсилати на електронні адреси: перинатального центру dmpb2_glvr@ukr.net та кафедри obgyn.pg@dma.dp.ua

ВПРОВАДЖЕННЯ ТЕЛЕМЕДИЦИНИ НАДАЄ ПЕРЕВАГИ:

Для пацієнтів:

- Підвищення ефективності та якості лікування;

– Прискорення передачі інформації про результати обстежень між різними спеціалізованими клініками без транспортування хворої;

– Проведення дистанційних (телемедичних) консультацій вузькими спеціалістами у територіально віддалених медичних установах;

– Проведення лікарських консиліумів (телеконференцій) з фахівцями лікувальних закладів незалежно від місця їх розташування;

– Зменшення термінів обстеження пацієнтів.

Для медичних працівників:

– Економія часу за рахунок використання шаблонів електронного документообігу;

– Отримання інформації щодо динаміки стану пацієнта;

– Можливість дистанційно приймати участь у обговоренні клінічних випадків, проводити консиліум та приймати рішення щодо лікування при територіальній віддаленості один від одного та від пацієнта.

Для закладів та установ охорони:

– Підвищення ефективності роботи медичного персоналу;

– Оптимізація взаємодії служб медичних закладів.

Філії кафедри - додаткові клінічні бази:

1.Відділення ургентної гінекології (завідувач - Т.Б. Ушакова) КП "Дніпровське клінічне об'єднання швидкої медичної допомоги" ДМР" вторинного рівня спеціалізованої допомоги (генеральний директор – В.Г. Корпусенко) розташовано на 5-му поверсі 10-ти поверхового хірургічного корпусу. Відділення надає цілодобову невідкладну гінекологічну допомогу жінкам-мешканкам міста Дніпро. Доцент кафедри, д.м.н. Л.П. Грек здійснює лікувально-консультативну роботу разом з висококваліфікованими акушерами-гінекологами першої та вищої лікарської категорії при проведенні клінічних обходів, консиліумів, консультацій, курації хворих і оперативних втручань, приймає участь у створенні клінічних маршрутів пацієнток.

У відділенні проводиться повний обсяг хірургічного лікування, включаючи ургентні та планові малі гінекологічні операції, лапароскопічні і лапаротомічні втручання:

– при внутрішньочеревних кровотечах, зокрема у випадках позаматкової вагітності або апоплексії яєчника;

– при жіночому безплідді трубно-перитонеального генезу;

– при аномальних маткових кровотечах;

– при ускладнених доброякісних утвореннях яєчників і матки,

– при гнійно-запальних і спайкових захворюваннях органів малого тазу.

2. КП "Криворізький міський клінічний пологовий будинок № 1" КМР" вторинного рівня перинатальної допомоги (генеральний директор – Л.А. Васильєва), який забезпечує амбулаторну та стаціонарну акушерсько-гінекологічну допомогу жінкам м. Кривого Рогу та Криворізького району. У структурі пологового будинку є два акушерських відділення, відділення патології вагітних, відділення новонароджених, анестезіологічне і гінекологічне відділення, консультативно-діагностичний центр.

Лікувально-консультативну роботу доцент кафедри, к.м.н. В.В. Радченко надає жінкам у всіх відділеннях пологового будинку у вигляді клінічних обходів, консиліумів, консультацій, оперативних втручань. Крім того доцент В.В. Радченко приймає участь у проведенні рецензій, створенні клінічних маршрутів пацієнток, а також в наданні екстреної медичної допомоги жінкам у складних клінічних випадках у інших закладах охорони здоров'я м. Кривого Рогу.

Доцент В.В. Радченко сумісно з адміністрацією пологового будинку щомісяця проводить науково-практичні конференції з доповідями з акушерства і гінекології, бере участь у патолого-анатомічних конференціях з розбором випадків перинатальних втрат.

У відділеннях стаціонару і на амбулаторному прийомі співробітниками кафедри щорічно проводиться більше 300 консультацій, понад 60 консиліумів та біля 50 оперативних втручань. Найбільша увага приділяється наданню кваліфікованої допомоги жінкам високого перинатального ризику, а при поєднаній патології консиліуми проводяться разом із співробітниками інших кафедр факультету післядипломної освіти, розташованих у м. Кривому Розі.