Спеціалізація ЗП-СМ курс 4 "Здоров'я жінки"

Для поліпшення доступності та покращення якості надання первинної медико-санітарної допомоги кафедра акушерства, гінекології та перинатології ФПО проводить підготовку лікарів на циклах вторинної спеціалізації зі спеціальності загальна практика- сімейна медицина сумісно з кафедрою факультету післядипломної освіти ДЗ “ДМА”:

  • у м. Кривий Ріг - терапії, кардіології та сімейної медицини (завідувач кафедри, д.м.н., доцент В.А. Потабашній)

Додаткова інформація:

м. Кривий Ріг, пл. Визволення 11, 4 поверх, КНП "Міський клінічний пологовий будинок № 1" КМР.

Відповідальний - доцент Віталій Володимирович Радченко моб. тел. +380679140014

Календарно-тематичний план занять для лікарів-слухачів вторинної спеціалізації

зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина»

День 1

Пр. зан. Основи охорони репродуктивного здоров’я та організація акушерсько-гінекологічної служби. Роль сімейного лікаря в наданні акушерсько-гінекологічної допомоги населенню.

Матеріали для самопідготовки №1

Пр. зан. Розвиток плідного яйця в залежності від терміну вагітності. Порушення розвитку плода, їх попередження, перинатальні захворювання. Оцінка стану плода (серцебиття плода; гравідограма). Консультування з питань антенатальних шкідливих факторів (споживання наркотиків, алкоголю, куріння тощо). Медикаментозна терапія під час вагітності.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 № 3

Семін. Прегравідарна підготовка та консультування жінки та її родини. Діагностика вагітності та спостереження за вагітними з фізіологічним перебігом вагітності по триместрах. Фізіологічні зміни в організмі жінки при вагітності. Пренатальна діагностика в різні терміни гестації. Особливості ведення вагітності у дівчат –підлітків, нормативно-правове забезпечення.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 розділи 4,5,6 № 3 № 4 № 5 № 6 № 7

День 2

Семін. Загроза переривання вагітності, маршрут пацієнтки

Матеріали для самопідготовки № 1 Невиношування вагітності № 2

Пр.зан. Ранні гестози: діагностика, невідкладна допомога, маршрут пацієнтки

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2

Лекція Гіпертензивні розлади при вагітності. Прееклампсія. Еклампсія. Профілактика. Невідкладна допомога. Маршрут пацієнтки.

За посиланням

Семін. Гіпертензивні розлади при вагітності. Прееклампсія. Еклампсія. Профілактика. Невідкладна допомога. Маршрут пацієнтки

Матеріали для самопідготовки №1 протокол 1.1

День 3

Пр. зан. Консультування з питань підготовки до пологів, загрозливих станів під час вагітності, ознак початку пологів. Комунікативна стратегія «Школи відповідального батьківства». Планове та ургентне скерування до пологового будинку; взаємодія з вищими рівнями медичної допомоги.

Матеріали для самопідготовки № 1 додатки 1, 10, 16

Пр. зан. Ведення фізіологічних пологів. Юридичні аспекти пологів на дому

Матеріали для самопідготовки № 1 розділ 8 №2 Нормальні пологи № 3 Реєстрація дитини, народженої поза закладом охорони здоров’я

Пр. зан. Перебіг та ведення післяпологового періоду. Динамічне спостереження за породіллями, організація патронажу. Консультування з питань гігієни післяпологового періоду, підтримки грудного вигодовування та загрозливих симптомів у породіллі та у новонародженого. Консультування щодо методів контрацепції в післяпологовому періоді, зокрема методу лактаційної аменореї.

Матеріали для самопідготовки № 1 розділ 9 № 2 № 3 № 4 Стор. 38-40, 102-104

День 4

Лекція Невідкладне акушерство: ознаки початку пологової діяльності, травматизм пологових шляхів, маткова кровотеча, розвиток шоку, «гострий живіт», прееклампсія і еклампсія, коматозні стани, порушення стану плода; невідкладна допомога, ведення документації, маршрут пацієнтки.

Лекція Особливості ведення фізіологічної вагітності сімейним лікарем, ускладнення, які виникають. Алгоритм дій. Професор Дубоссарська Ю.О., доцент Лебедюк В.В. за посиланням

Пр. зан. Невідкладне акушерство: ознаки початку пологової діяльності, травматизм пологових шляхів, маткова кровотеча, розвиток шоку, «гострий живіт», прееклампсія і еклампсія, коматозні стани, порушення стану плода; невідкладна допомога, ведення документації, маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2

День 5

Пр. зан. Післяпологові ускладнення: профілактика, рання діагностика, невідкладна допомога, маршрут пацієнтки

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2

Лекція Семіотика та диференційна діагностика порушення менструального циклу. Аменорея, первинна дисменорея. Дисфункціональні маткові кровотечі. Консультування та організація маршруту пацієнтки. За посиланням

Пр. зан. Порушення статевого розвитку у дітей і підлітків: клінічна діагностика, консультування, маршрут пацієнтки

Матеріали для самопідготовки № 1

День 6

Пр. зан. Семіотика та диференційна діагностика порушення менструального циклу. Аменорея, первинна дисменорея. Аномальні маткові кровотечі. Консультування та організація маршруту пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 № 3

Семін. Перименопазуальний період. Фізіологія перименопаузи та менопаузи. Консультування з приводу модифікації способу життя. Профілактика остеопорозу та серцево-судинних захворювань. Маршрут пацієнтки

Матеріали для самопідготовки № 1

Пр. зан. Пухлини статевих органів: клінічна діагностика, маршрут пацієнтки. Первинна профілактика раку шийки матки до початку статевого життя.

Матеріали для самопідготовки № 1 № 2 № 3 № 4 № 5

День 7

Пр. зан. Запальні гінекологічні захворювання у дітей та підлітків: діагностика, консультування, маршрут пацієнтки.

Матеріали для самопідготовки № 1

Семін. Запальні захворювання жіночих статевих органів, зокрема, що передаються статевим шляхом: діагностика, консультування, принципи лікування, маршрут пацієнтки

Матеріали для самопідготовки № 1

Лекція Організація служби планування сім’ї: структура, мета, завдання. Нормативно - правове забезпечення послуг з планування сім’ї. Роль сімейного лікаря в наданні консультативної медичної допомоги з планування сім’ї. За посиланням

Семін. Організація служби планування сім’ї: структура, мета, завдання. Нормативно - правове забезпечення послуг з планування сім’ї. Роль сімейного лікаря в наданні консультативної медичної допомоги з планування сім’ї.

Матеріали для самопідготовки № 1

День 8

Пр. зан. Консультування з питань планування сім’ї та вибору методу контрацепції: види, переваги, процес консультування, етапи консультування

Матеріали для самопідготовки № 1 Стор. 20-26

Пр. зан. Методи контрацепції: класифікація, механізм дії, переваги, недоліки, необхідне обстеження перед початком використання, початок використання, режим використання, побічні ефекти, інструкції для пацієнтки. Невідкладна контрацепція. Покази до скерування до спеціаліста. Консультування з питань профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом у системі планування сім’ї.

Матеріали для самопідготовки № 1 Стор. 44-113

Семін. Медичні критерії прийнятності методів контрацепції (ВООЗ). Методи контрацепції відповідно до періодів життя, консультування цільових груп. Методи контрацепції для окремих груп (екстрагенітальна патологія, підлітки тощо.). Реєстр жінок із захворюваннями, за якими вагітність та пологи загрожують життю матері та майбутній дитині.

Матеріали для самопідготовки № 1 Стор. 26-43 № 2